Piknik ako relax a zábava

Autor  |  0 Comments

Ak ti došli nápady a už nevieš, čo podniknúť v rámci letných prázdnin, máme super tip, ako príjemne a zábavne stráviť čas s priateľmi. Stačí  ti „niečo pod zub“, deka a piknikový kôš. 

Piknik je výbornou alternatívou letného programu na čerstvom vzduchu. Ak ťa už nebavia  obchodné centrá, mesto a preplnené kúpaliská, stav na piknikovú pohodu v tichom a pokojnom prostredí prírody. Či už sa rozhodneš pre piknik v parku, v lese, záhrade alebo niekde pri vode, bezstarostný a pohodový zážitok máš zaručený.

Piknikovanie má dlhú tradíciu, ktorá pochádza z Francúzska. Stolovaním pod holým nebom je však známa aj Veľká Británia, ale jeho skutočnú popularitu zabezpečila až Amerika.  Základom, či zmyslom je stolovanie v prírode, ktoré je spojené s hrami a rôznymi športovými aktivitami. Program a priebeh si môže samozrejme každý upraviť a prispôsobiť svojim predstavám, chutiam a možnostiam.

Pikniková výbava

Piknikový kôš – je základom, ale nie podmienkou. Pokojne ho môžeš nahradiť čímkoľvek iným, čo ti zabezpečí pohodlný presun občerstvenia na vybrané miesto.

Deka – poskytne kúsok domáckeho komfortu

Občerstvenie – chutné jedlo znamená pre každého niečo iné, preto si zabaľ jednoducho to, na čo máš chuť. Pozor si daj len na to, aby si nebrala potraviny, ktoré nie je vhodné presúvať vo vyšších teplotách (mliečne výrobky) a na čokoládové dezerty, ktoré by sa mohli po ceste roztopiť.

Teengirls tip

Priprav si doma ovocné alebo zeleninové smoothie do uzatvárateľnej nádoby.

Stolovací servis – pravý piknikový kôš obsahuje taniere, príbor, sklenené poháre, ktoré sú ale veľmi ťažké, preto ich pokojne nahraď napr. plastovou verziou.

Hygienické potreby – nezabudni na papierové servítky, vlhčené servítky

Nápoje – pitný režim je dôležitý aj na pikniku

Taška na odpad – hodí sa, keď budete s priateľmi pri odchode po sebe upratovať

Teengirls tip

Takisto nezabudni na repelent proti hmyzu alebo opaľovací krém podľa toho, kam sa s kamošmi vyberieš.

Piknikovanie je natoľko obľúbené, že 18. jún je medzinárodným dňom piknikov.

Základom pikniku je samozrejme jedlo, ale jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj rôzne hry a sprievodný program, ktorý robí pobyt v prírode s priateľmi  ešte príjemnejším a pohodovejším. Pre  Francúzov je v súvislosti s piknikom typický petang, pre USA zase frisbee. Vy si samozrejme môžete zvoliť čokoľvek iné, čo je obľúbené v partii a nenáročné na presun.

Na to, aby ste si užili piknik, nemusíte mať plnú piknikovú výbavu, ani honosne vybavený kôš. Piknikovanie má vlastnú atmosféru, ktorú  stojí za to zažiť.

 

 

 

 

 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *