5 tipov, ako zvládnuť prvé dni v novej škole

Autor  |  0 Comments

Čaká ťa dnes nová škola, spolužiaci, profáci, celkom nové prostredie a chceš začať inak? Nie je nič ľahšie. Nemusíš sa obávať, ani to preháňať, tie triky sú úplne jednoduché.

  • Neboj sa použiť úsmev

Nečakaj, že sa o teba niekto postará, ty sa postaraj sama o seba a neboj sa pýtať – kde je tvoja trieda, či je dané miesto voľné… A predstav sa – opäť – nečakaj, až niekto príde a povie, kto je. Ty podaj ruku a jasným hlasom povedz niečo o sebe. Ak sa ti tvoje meno nepáči, teraz je vhodný čas predstaviť sa prezývkou. Alebo môžeš obomi, väčšina ľudí ti bude hovoriť tak, ako chceš ty. A nezabúdaj používať úsmev – povzbudzujúci úsmev, keď sa predstavíš hovorí o tebe, že si priateľská a otvorená. Navyše usmievavých ľudí majú ľudia radšej. Pravdaže, nemusíš mať ústa od ucha k uchu nonstop a pokiaľ to nie je tvoja prirodzenosť, tak sa na to vykašli. Nie je nič horšie, ako keď sa snažíme vtesnať do niečoho, čo nám nie je vlastné a prirodzené.

  • Nehodnoť svojich nových spolužiakov

Ešte nevieš, kto ku komu patrí, nevieš, kto aký je, nepokaz si to tým, že niekoho odpíšeš len preto, že má oblečené niečo out. A už vôbec to nehovor nahlas, na takéto súdy je vždy čas. Nechaj každému možnosť, aby sa prejavil, aby mal možnosť aj teba spoznať bez predsudkov.

  • Povedz si svoj názor

Samozrejme, nemusí sa z teba hneď stať hovorca triedy (pokiaľ, teda, nemáš tieto ambície), ale pokiaľ máš pocit, že si v práve, alebo treba čosi otvorene povedať, tak to povedz. Ľudí, ktorí sa neboja prejaviť druhí berú a aj učitelia majú radi žiakov, ktorí sa vedia prejaviť, ale pozor, nezabúdaj na slušnosť (najmä v prípade profákov – snahou predsa je ZAPADNÚŤ! :-)).

  • Daj šancu všetkým

Už sme to trošku predznamenali, ale predsa len – daj šancu všetkým svojim spolužiakom. Buď milá a otvorená ku každému, nielen k tým, z ktorých sa pravdepodobne stanú NO 1. triedy… Navyše, kto to skutočne bude sa ukáže aj tak až o pár dní či týždňov. Je fajn vychádzať s každým. Veď s týmito ľuďmi stráviš najbližšie tri-štyri roky. A aké… :-)

TEENgirls tip

Je jasné, že máš obavy, ale je ti útechou a pomocou, že takto sú na tom všetci. Aj keď sa tvária ktovieako hrdinsky, ver nám, sú na tom rovnako. Tiež majú očakávania, zovretý žalúdok, chcú zapôsobiť a prežiť pekné školské chvíle.

  • Zaujímaj sa o iných

Úprimne sa zaujímaj o svojich nových spolužiakov. Väčšina z nás nemá problém, dokonca, celkom rada hovorí o sebe, alebo odpovedá na otázky o svojej osobe (najmä, ak ich povzbudíš nejakou obdivnou poznámkou a pod.) a ty sa tak môžeš veľmi ľahko dozvedieť „kto“ to pred tebou vlastne je… Ale buď zdieľna aj ty – je čudné, ak ti niekto povie čosi osobné o sebe a ty mlčíš ako ryba…

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *