5 detských vecí, ktoré sa nám nikdy nezunujú

Autor  |  0 Comments

Patria k detstvu, ale ani teraz nám nie sú cudzie. Stále pre nás majú svoju mágiu, prinášajú nám veselosť, relax alebo len príjemné spomienky na pohodové chvíle… A občas sa ich nevieme nabažiť.

 

Bublifuk
Neviem ako vy, ale mňa fúkanie do bublifuku upokojuje a sledovanie, ako sa v krehkých guľôčkach odráža dúha, nemá chybu. Najlepšie je, ak človek púšťa nežné a priesvitné bublinky z vyššieho poschodia – krásne sa nesú vzduchom, poletujú kade-tade…

Kaleidoskop
Čudný ďalekohľad ukrývajúci pestré tajomstvo vo vnútri má stále svoje dôstojné miesto na mojej poličke. Je úžasné, ako sa nepatrným pohybom dokáže krásny obrazec zmeniť v niečo ešte krajšie. Keď sledujem, ako sa to tam mení, mám pocit, akoby som sledovala akýsi tajomný svet a hádam, ako ešte skrásnie. A viete čo? Ak mi je smutno, tento magický svet ma prenesie kamsi úplne inam…

Plastelína
Možno nie priamo plastelína, ale rôzne hmoty, z ktorých si môžeme vytvárať prstienky, náušnice, náramky, prívesky sú fajn. Pri tvorbe môžeme uvoľniť svoje kreatívne ja, zrelaxujeme a ešte získame aj originálny šperk či inú drobnosť.

Moderné maľovanky
Dnes sa už vie, že aj pre dospelákov je vyfarbovanie maľovaniek veľkým relaxom. Niektorí vydavatelia sa, dokonca, na predaji týchto vychytávočiek slušne nabalili… My môžeme len súhlasiť, vyfarbovať si omaľovánky alebo vytvárať svoje vlastné – relaxačné obrázky, tzv. zentangle – je perfektný spôsob ako vypnúť.


Veterná vrtuľka

Nesmie chýbať na žiadnej záhradke či balkóne. Sledovanie, či fúka alebo nie, je fajn. Osobne mám veľmi rada, ako sa vrtuľka točí, zastane a opäť sa roztočí, tie obrazce, ktoré sa na nej vytvárajú… Človek si fajn oddýchne, môže si premyslieť veľa vecí.

FOTO: pixabay.com

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *