7 jednoduchých tipov, ako mať krásnu pokožku bez námahy

Autor  |  0 Comments

  • Pi dostatok tekutín! Aspoň 2 litre nesladených nápojov, najlepšie čistú vodu a bylinkový čaj. Vodu môžeš sem-tam doplniť aj citrónom. Z čajov je pre pleť „friendly“ napríklad žihľavový, čistiaci, rumančekový… Tekutiny si rozlož počas dňa na menšie dávky, nemá zmysel, aby si do seba večer exla liter čaju iba preto, lebo nemáš splnený limit. Voda tebou iba preletí a organizmus z nej nič nemá, akurát tak ty budeš mať skazený spánok.
  • Používaj dva krémy – na deň i na noc. Na noc používaj mastnejší a výživný, počas dňa ľahší a hydratujúci. Pri dennom kréme si nezabudni vyberať taký, ktorý obsahuje aj ochranný faktor! Pozor, v zime poradie vymeň – mastnejší krém si daj na deň a hydratačný na noc.
  • Nezabudni na peeling pleti, no nie častejšie než 2-krát do týždňa! Po peelingu pleť vždy dobre natri krémom. Najlepšie hydratačným alebo výživným.
  • Pri krémovaní nezabúdaj ani na krk a dekolt.
  • Používaj masky – pokojne si ich rob aj z domácich produktov.
  • Jedz dostatok ovocia a zeleniny. No, áno, opäť ich tu máme. Ale nie je nič lepšie, ako si dožičiť vitamíny v prírodnej forme. Vybrať si môžeš šaláty, grilované, dusené, smoothie, ovocné drinky…
  • Nezabúdaj na čistenie pleti – čistiace sérum alebo pleťová voda a tonikum, to by mali byť tvoji každodenní kamaráti. Zlatým pravidlom totiž je, neísť spať neodlíčená. Navyše, často si nezmyješ len make-up, ale aj “blbý” deň. :-)

TeenGirls tip:
Pleť si pamätá, preto sa o ňu staraj už teraz. Budeš raz vďačná svojmu „teens JA“, ktorému sa nelenilo. Navyše, nečistoty podporujú aj tvorbu akné, a to rozhodne nechceme.

A ešte čosi – najmä, ak máš pleť problematickú, neváhaj a investuj do návštevy odborného ošetrenia – u kozmetičky. Nebudeš bez akné hneď, ale pravidelná domáca i odborná starostlivosť urobia zakrátko divy! :-)

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *