Ako prežiť neopakovateľné prázdniny?

Autor  |  0 Comments

Mať zazobaných fotríkov, tak nemáš problém prežiť prázdniny snov. Najskôr minimálne 12 dní kdesi pri mori, samozrejme, letecky. Potom relax v objatí hôr, medzitým nejaké shopingovanie – ideálne v niektorej európskej metropole spojené s ochutnávaním miestnych špecialít a nejakým zaujímavým výletom…

Lenže, sme aj také, ktorým to až tak dobre nevychádza a do vrecka je proste hlboko. Ako sa dajú aj tak prežiť prázdniny snov?

Nezavrhuj alternatívy, ktoré ti možno v kútiku duše aj samy prichádzali
na myseľ 
a daj im šancu…


Vzdialená teta

Vôbec neprekáža, že je vzdialená, skús sa k nej nanominovať na prázdniny. Hoci i na týždeň, ak bude dobre, môžeš si pobyt predĺžiť, ak nie, tak aj skrátiť (alebo to tam tých pár dní nejako vydržíš). Ak to však klapne – môžeš zažiť super prázdniny – spoznať nové miesta, nových ľudí, byť viac nezávislejšou. OK, úplne nie, určite budeš musieť tete sem-tam pomôcť, hlásiť sa na večierku, ale inak? Pokojne to môže byť bomba… 😊

Opráš staré kontakty
Čo spolužiačky zo základky, ZUŠ-ky, športového krúžku? Z mesta/dediny odkiaľ ste sa odsťahovali? Ozvi sa im – možno získaš (nielen) prázdninovú parťáčku, s ktorou môžete chodiť na kupko, na výlety do okolia… Môžete navštevovať jedna druhú – ak sa navštívite na viac dní, budete mať aj pocit dovolenky. Pretože dôležité je vypadnúť zo známeho prostredia.

Brigáda s kamoškou
Čím väčší freestyle, tým lepšie. Budete v tom dve, tak sa nemusíte obávať a vyskúšať aj to, do čoho by ste normálne nešli – zo strachu z neznámeho, nevedomosti, nedostatku odvahy… Napríklad: Osamote môže pôsobiť práca takej anketárky v obchodnom centre ako ohromná nuda až trapas, ale vo dvojici to môže byť super zábava.

U babky a dedka
Že je to otrava, nemajú ani internet a bude to skôr o starostlivosti o babku a dedka, ako o voľnom čase? No a? Prázdniny sú dlhé, dať svoj čas svojím starým rodičom – nemôže byť nič krajšie (aj keď môžu niekedy pôsobiť unavene, či otravne) – možno ťa prekvapia a ty sa podozvedáš toľko zaujímavého z ich života, že budeš len oči otvárať. Napokon, máme poznať svoje korene a kto iný nám ich vie lepšie ponúknuť, ako práve starí rodičia, pravdaže, ak ešte nejakých máme… Mimochodom, vieš, aké poklady sa môžu skrývať u babičky na povale? Treba to preskúmať. A to nehovoríme o okolí – treba spoznať, koľko chalošov je na „dobrovoľných“ prázdninách u príbuzných. To by v tom bol čert, aby ste sa nespoznali.

Pozri si ponuku voľnočasových aktivít
Cez leto chce veľa ľudí mnoho stihnúť. Pozri sa, čo je v ponuke vo vašom meste, v kultúrnom centre – možno organizujú výlety po pamiatkach mesta, alebo kurzy salsy, brušného tanca či flamenca. Využi prázdninové voľno pre seba a vyskúšaj si niečo, na čo počas školského roka nemáš čas.

Niekedy stačí, pozrieť sa na veci inak a nové možnosti sa nám ukážu
také jasné ako nikdy…

 Alebo sa môžeš stotožniť s názorom našej čitateľky Miky:
„Ja sa najviac teším na dva mesiace (v podstate) absolútneho pokoja. Naši budú chodiť do práce a ja si môžem doma robiť krásne, veľké, tučné NIČ prekladané frapíčkom na balkóne a hodinami sledovania obľúbených seriálov a filmov, absolútne mi nevadí vidieť ich stokrát a potom ešte raz. Fakt mi nič viac netreba. A keby náhodou áno, potom je tu kupko, amfik, prechádzky s kamoškami. To mi k dokonalému prázdninovému šťastiu aktuálne stačí.“ 😊

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *