Buď trendy s folklórom

Autor  |  0 Comments

Folklór už nie je len prežitkom, ktorý môžeš vídať na krojoch či festivaloch ľudového umenia. Stále častejšie sa objavuje na oblečení a módnych doplnkoch, ktoré sú určené pre každodenné nosenie.  Je výbornou voľbou, ako osviežiť svoj šatník a byť trendy.   

Folklór sa stáva súčasťou vecí a vecičiek určených na každý deň. Ak chceš byť originálna a slovenská, stav na krásy nášho folklóru a zaobstaraj si kúsky s jeho motívmi. Dnes už to nie je nič zložité, pretože ľudová tvorba a móda si neboli nikdy bližšie a obľúbenejšie ako dnes.

Slovenský folklór je veľmi zaujímavý a rozmanitý. Môžeme sa pýšiť krásnymi a pestrými krojmi, výšivkami, farebnými ornamentmi, ktoré sú v každom kraji iné a výnimočné. Tak prečo ich nevyužiť pre bežné nosenie? A tak si zrejme povedali i ľudia, ktorí našli vo folklóre inšpiráciu a nápady, využili jeho výnimočnosť a nadčasovosť a prispôsobili ho súčasnej  dobe a modernému spôsobu života. Časť ľudového umenia sa tak dostáva bližšie k ľudom a zaznamenáva  úspech. Pridaj sa k fanúšikom a zaobstaraj si kúsky od tvorcov, ktorým učaroval folklór. Na výber máš skutočne široký sortiment:

  • tričká, mikiny, šaty, sukne, tenisky, opasky, kabelky, šperky, ale aj diáre, notesy, zošity, šperkovnice….

Keďže každý kúsok je zväčša originálny, budeš nielen jedinečná, ale aj trendy tak, ako už mnohé celebrity, ktoré  folklóru podľahli. Prípadne prekvap blízkeho výnimočným darom s folklórnym motívom.

Krásne veci a vecičky nájdeš na https://www.sashe.sk/handmade?od=najpacivejsich&hladat=folklór , ale mnohé si môžeš vytvoriť i sama. Stačí si zvoliť ornament a techniku.

Folklór je naším kultúrnym dedičstvom, ktorého cena je neopísateľná. Propagácia je nesmierne dôležitá pre jeho budúcnosť. A o šírenie sa môžeš postarať aj ty jednoduchým nosením krásnych a originálnych kúskov na každý deň.

Foto: pixabay

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *