Chceš byť inšpektorka? Toto by mohla byť cesta ako začať…

Autor  |  0 Comments

Chceš sa stať policajtkou? Máš už len tri týždne na podanie prihlášky na pomaturitné štúdium!

Čo musíš spĺňať?
Uchádzač musí byť bezúhonný a spoľahlivý, mať úplné stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou a úspešne absolvovať prijímacie skúšky, ktorými sa preveruje znalosť slovenského jazyka, fyzická zdatnosť, ale i duševná spôsobilosť.

Štúdium sa otvára už v septembri na Stredných odborných školách Policajného zboru v Pezinku a v Košiciach. Poslucháči získajú  komplexnú teoretickú a praktickú prípravu na jednotlivé služby v polícii, s dôrazom na kondičnú prípravu, streľbu, sebaobranu a odborné činnosti.

Študenti nebudú v služobnom pomere, ale budú mať zabezpečené bezplatné vzdelanie a tiež ubytovanie a stravovanie. Štúdium je považované za sústavnú prípravu na povolanie, takže aj rodičia majú nárok na prídavky na dieťa.

Úspešné ukončenie štúdia je vstupnou bránou do polície. Po zvládnutí prijímacieho konania do policajných radov môže byť absolvent ihneď zaradený  do výkonu služby na základných policajných útvaroch.

Všetky podstatné informácie nájdeš aj na facebooku „Staň sa policajtom“. Na stránke www.minv.sk/?pz-pomaturitne-studium nájdeš kontaktný  formulár. Po jeho vyplnení obdržíš e-mailom tlačivo prihlášky a všetky potrebné informácie.

Prihlášku je potrebné poslať poštou do 31.07.2017 na vybranú  Strednú odbornú školu Policajného zboru:

  • SOŠ PZ Fajgalská cesta 2, 902 22 Pezinok
  • SOŠ PZ Južná trieda 50, 040 01 Košice

 

 

Zdroj: TS tlačový odbor KMV SR
Foto: pixabay

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *