Chceš mať krásne nechty a nevieš, kde začať? Skús jednoduchý postup k nechtovej kráse.

Autor  |  0 Comments

Starostlivosť o nechty a ich úprava je rovnako dôležitá ako make up, či celkový outfit.  Budete prekvapené, ale množstvo mužov si všíma vzhľad nechtov. Aj podľa nich posudzujú vašu osobnosť. Navyše ženy, ktoré majú upravené a krásne nechty majú i vyššie sebavedomie. Prečo im teda nevenovať pozornosť?

Tak, ako obliekanie, obuv alebo líčenie podliehajú móde a určitým trendom, tak aj manikúra má svoje in a out. Avšak pred tým, ako sa dostanete k samotnému dekorovaniu nechtov, je potrebné postarať sa o ich zdravie a prirodzenú krásu. Ich kvalita závisí sčasti od genetiky, od mieri starostlivosti, životného prostredia a v neposlednom rade aj od životosprávy. Aj obyčajný nedostatok tekutín sa dokáže odzrkadliť na kvalite nechtov. Tie nepekné teda môžu byť i znakom zdravotných problémov či ťažkostí. Nie nadarmo sa vraví, že nechty sú zrkadlom nášho zdravia. Ak nie ste spokojné s vašim súčasným  nechtovým dizajnom, všetko sa dá napraviť. Ku kráse vám pomôžu  nechtové prípravky a pravidelná starostlivosť, ale aj väčší prísun vitamínov a zmeny v strave. Kde začať?

Základná starostlivosť spočíva v niekoľkých bodoch:

  • pilníkovanie – odporúča sa uprednostňovať pred strihaním a pilníkovať  do požadovaného tvaru v jednom smere, aby nedochádzalo k neskoršiemu štiepeniu nechtov
  • ošetrenie nechtovej kožičky – ak máte suchú pokožku okolo nechtového lôžka a tzv. zádery, použite na to určené olejčeky a mastičky, ktoré kožu hydratujú a zmäkčujú (výborný je harmanček, levanduľa, alo vera)
  • pozor – kožičku nestrihajte, ale zatláčajte okolo nechtov
  • výživové doplnky – suchých, lámavým a jemným nechtom doprajte výživové a vitamínové kúry (doplnky na nechty sú dostupné v každej lekárni)
  • lesk – pre prirodzený lesk vašich nechtov môžete použiť tzv. leštičku na nechty (je súčasťou pilníkov)
  • krémovanie – nezabúdať na pravidelné krémovanie rúk i nechtov

Odporúčame wellness pre nechty – relax v podobe rôznych zábalov, vitamínových masiek a horúcich penových kúpeľov pre regeneráciu kože. Pre lámavé a slabé nechty skúste japonskú manikúru.

Až po základnej úprave a zabezpečení zdravia a prirodzenej krásy vašich  nechtov, sa púšťajte do ich dekorovania. Ale ani tu nezabúdajte na ich zdravie:

  • v rámci lakovania nechtov, si robte prestávky, aby si  nechty oddýchli
  • používajte šetrné odlakovače bez acetonu
  • pred samotným lakovaním sa odporúča nanášať ochranný vitamínový lak, ktorý zabezpečí výživu nechtov

Čas ošetrenia: 30 minút

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *