Domáce farbenie vlasov

Autor  |  0 Comments

Tiež si farbíš vlasy doma? Ide o podstatne lacnejší a  pohodlnejší spôsob, ktorý zvládne každý, ak sa drží návodu. Napriek tomu nemusí vždy dopadnúť podľa predstáv, preto sa zíde pár rád pre domáce farbenie.

Či už trocha zmeny alebo len oživenie a osvieženie prirodzenej farby, domáce farbenie je obľúbené a bežné. Ako teda postupovať bezpečne a s istotou želaného efektu?

Farba alebo šampón?

Farba je trvalejšia, pretože prechádza priamo do vnútra vlasov, kdežto šampón pôsobí iba na ich povrchu, čiže sa i rýchlejšie vymýva. Šampón je však vhodný v prípade, že pochybuješ o zvolenom odtieni. Po overení jeho vhodnosti, môžeš bezpečne použiť farbu.

Akú farbu zvoliť?

Ak patrí k tvojim vlastnostiam nerozhodnosť, výber farby ti určite zaberie nejaký ten čas,  pretože na trhu je mnoho najrôznejších odtieňov a značiek. Vyber si najskôr značku, ktorú preferuješ, alebo ktorá ti bola odporučená. My radíme produkt bez amoniaku (ten často štípe a zapácha). Čo sa týka odtieňu, určite máš nejakú predstavu. Mala by si však vedieť, že by nemal byť odlišnejší viac ako o dva odtiene od prirodzenej farby.

TIP: Na každej škatuľke sú uvedené odtiene vlasov, ku ktorým sú priradené odtiene, ktoré dosiahneš uvedenou farbou.

Farby nemiešaj

Rozhodla si sa experimentovať a namiešať si vlastnú farbu? Potom rátaj s tým, že farbenie môže skončiť tragikomickým výsledkom. Nikdy nemáš istotu,  čo ti presne vznikne miešaním, preto radšej neriskuj a použi odtieň, ktorý si si zakúpila. Predsa len nemáš toľko skúseností ako profesionál.

Suché alebo mokré vlasy

Väčšina farieb sa aplikuje na suché vlasy, ale pre istotu si túto informáciu vždy over v návode. Vraví sa, že čím  mastnejšie tým lepšie, pretože maz prirodzene chráni vlas pred poškodením.

TIP: Pred farbením nepoužívaj na vlasy laky, balzamy, gély, či podobné prípravky, aby nebránili správnemu „chyteniu“ farby.

Drž sa návodu

Aby domáce farbenie dopadlo bezpečne a úspešne, tak sa drž návodu a odporúčaní v ňom. Predsa len ide o amatérske skrášľovanie. Častou chybou je dlhšie pôsobenie ako je uvedené  v návode v presvedčení, že výsledný efekt bude krajší. Dosiahneš však len podráždenie pokožky a silnejší odtieň ako si si predstavovala.

Ako začať?

Ak máš farbu zakúpenú a  pomôcky na farbenie pripravené, obleč si tričko, ktorého ti nebude ľúto v prípade fľakov od farby a môžeš začať. Vlasy si rozdeľ, najlepšie na cestičku, a začni s farbením korienkov, čiže vždy od vrchu dolu. Potom vrchnú časť vlasov prehoď na druhú stranu a farbi ďalšiu vrstvu. Pomôž si štipcami a sponami. Ak nechceš mať v okolí vlasov fľaky od farby, natri si ich vazelínou.

TIP: Sprav si skúšku správnosti- zafarbi jeden prameň vlasov a počkaj ako chytí. Zistíš, či ti ide k pleti a vyhneš sa tak záverečnému prekvapeniu na celej hlave.

Pre dlhší efekt

Aby boli vlasy po farbení krásne, lesklé a trvácnejšie, používaj vlasové príprvavky na farbené vlasy. Okrem toho neumývaj vlasy každý deň a používaj vlažnú, nie horúcu vodu, aby ti vlasy rýchlo nevybledli.

Ak máš v pláne výraznejšie zmeny, obráť sa na odborníka. Premenu brunetky na blond doma radšej neskúšaj.

Foto: pixabay 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *