Farba roka 2017

Autor  |  0 Comments

Už vieš, aká farba bude vládnuť tento rok? Do veľkej miery bude ovplyvňovať módny svet a diktovať, čo je in. Minulý rok to boli dve farby – svetlo modrá a púdrovo ružová. Pre tento rok bola vyhlásená len jedna a je to ……..

….. farba s názvom Greenery, čiže ako z názvu vyplýva, zelená, presnejšie žltozelená. Osviežujúca a upokojujúca, typická pre prvé jarné dni a symbolizujúca nový začiatok. Úlohou tohtoročnej farby roka je upozorniť na prírodu, ochranu životného prostredia a zároveň priniesť tak potrebnú pozitívnu energiu.

Každý rok v decembri oznamuje spoločnosť Pantone sídliaca v New Jersey, ktorú farbu vybrali odborníci pre nadchádzajúci rok. Tá potom ovplyvňuje nielen módny priemysel, ale aj bytový dizajn a mnohé ďalšie oblasti, v ktorých je dôležitá farebnosť.

Inštitút farieb Pantone určuje farbu roka každoročne od roku 2000.

Ako nosiť zelenú?

Pri predstave zelenej sa určite pýtaš, ako ju vhodne nosiť a hlavne k čomu. Ideálne farby v kombinácii s odtieňmi zelenej sú rozhodne biela, čierna, šedá alebo béžová, teda neutrálne farby, s ktorými nič nepokazíš. Odporúčajú sa však aj metalické alebo jemne ružové kusy oblečenia. Ak sa so zelenou nevieš veľmi stotožniť, ale chcela by si ju nosiť, začni spočiatku s malými doplnkami ako je napríklad kabelka, šatka, hodinky alebo lak na nechty…. Najlepšie však  vynikne na šatách, sukni alebo topoch. Nebude trvať dlho a pulty, či výklady v predajniach módnych značiek, budú preplnené zelenými outfitmi. Do šatníka prinesú sviežosť a do života radosť a dobrú náladu.

TEEN tip: Zelená sukňa nad kolená v kombinácii s čiernym priliehavým topom doplnená krátkou bundičkou čiernej farby.

Ak držíš krok s módou, neváhaj a pusti sa do zelenej, pretože Greenery tu bude po celý rok.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *