Jesenné dekorácie pre lepšiu náladu

Autor  |  0 Comments

Nastalo obdobie, kedy trávime viac času v teple domova ako vonku, čo je ideálna príležitosť na zútulňovanie a dekorovanie, ktoré dokáže zaručene zlepšiť náladu. Nemusíš pritom ani minúť veľa peňazí, stačí využiť, čo farebná jeseň ponúka. Veď je krásna, tak si vezmi kúsok aj dnu.

Jeseň nie je len o depresiách, chladných a upršaných dňoch, ale aj o farbách, pestrých plodoch a atmosfére, ktorú si môžeš zabezpečiť vlastnoručnou výzdobou z darov prírody.

Farebné plody jesene

Zbehni na jesennú prechádzku, maj oči otvorené a hľadaj. Zistíš, že ti príroda ponúka množstvo materiálu na dekorovanie. Nazbieraj si šípky, trnky, šišky, listy, gaštany, žalude, …. a pusti sa do práce. Môžeš ich využiť pre tvorbu jesenného venca alebo len jednoducho naaranžovať do ozdobnej misy alebo vázy. Bohatá šípková kytica alebo naopak malá kytičky listov ti svojimi farbami oživí izbu a prinesie jeseň do tepla tvojho kráľovstva.

veniec veniec2 váza deko

 

Svietniky

Aká by to bola jeseň bez horiacich sviečok? Ich krásnu atmosféru si dolaď svietnikmi s jesennou tematikou, ktoré zvládneš hravo vytvoriť v rámci vlastnej tvorby. Stačia ti obyčajné priesvitné svietniky alebo zaváraninové poháre, ktoré dozdobíš kvetmi, listami alebo sušenými plodmi, príp. stuhami…

diy svietnik svietnik2

Praktické vecičky

Jesenné dekorácie je možné zakomponovať aj do praktických vecičiek, ktoré používaš denne. Napríklad obyčajný zásobník na vreckovky si môžeš ozdobiť jesenným motívom, ktorý sa bude na teba “usmievať” vždy, keď siahneš po vreckovke :-)

Vytvor si čarovnú atmosféru a tvoja nálada i pocit z jesene bude oveľa príjemnejší.

Foto: pixabay, pinterest 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *