Krásne nohy na leto

Autor  |  0 Comments

Je tu čas na sandále, šľapky, obľúbené flip- flopy a samozrejme krásne nohy. Pritom zďaleka nejde len o farbu laku na nechtoch. Jemnosť a krásu ti zabezpečí pravidelná starostlivosť, pre ktorú nie je potrebné vynaložiť veľké úsilie. Povieme ti ako na to.

Nielen ruky, ale aj nohy dokážu prezradiť veľa. Dá sa povedať, že dotvárajú náš celkový vzhľad, preto ich netreba podceňovať. Krásne a zdravé nohy dosiahneš pravidelnou starostlivosťou. Ideálne je raz za čas navštíviť pedikérsky salón a popritom sa venovať domácej starostlivosti, ktorá nevyžaduje veľa, keďže teennôžky sú mladé. Prevencia a hygiena sú však aj v tomto prípade na mieste. Takže, čo spraviť pre upravené nohy, za ktoré sa nemusíš hanbiť?

Teplý kúpeľ pre nohy – prvý krok ku kráse je teplý 15 – 20 minútový kúpeľ. Pre uvoľnenie nôh a zmäknutie pokožky nie je nič lepšie. Do vody môžeš pridať rôzne zvlhčujúce prísady, morskú soľ alebo oleje do kúpeľa.

Úprava pokožky na chodidlách – stvrdnutá alebo popraskaná koža na chodidlách, predovšetkým v lete, keď chodíme naboso, je častým problémom, na ktorý si treba dať pozor. Ak sa ťa tento problém týka, na odstránenie použi  špeciálne na to určené pomôcky ako je pemza alebo kefička na nohy, pilník na päty. Výborný je i peeling, ktorý jemne odstráni nedostatky. Na záver chodidlám dopraj výživnú hydratáciu. Koža sa tak posilní.

Ako často si krémuješ ruky alebo iné časti tela a ako často chodidlá? Ideálne je hydratáciu nôh zaradiť ku každodennej starostlivosti, aby pokožka nevysychala.

Úprava nechtov – nezabúdaj, že nechty na nohách je potrebné strihať zarovno, inak môže dôjsť k bolestivému zarastaniu. Potom ich pilníkom vyformuj do požadovaného tvaru, uprav okolie nechtového lôžka zatlačením a ošetrením kožičky, prípadne nechty vylešti a môžeš zdobiť.

Trend prirodzenej krásy uprednostňuje krátke nechty pred dlhými.

Lakovanie – pri lakovaní sa môžeš do sýtosti vyhrať s farbami. In sú žiarivé farby a jednofarebné laky.

Pedikérske salóny ponúkajú svoje služby približne od sumy 13 € vyššie za suchú alebo mokrú pedikúru.

Suchá pedikúra (alebo medicinálna) – chodidlá sa ošetrujú pomocou brúsky suchým spôsobom.

Mokrá pedikúra – metóda, ktorá sa začína kúpeľom so zmäkčujúcimi prísadami, pokračuje úpravou pokožky a končí lakovaním. Procedúra trvá asi hodinu.

TIP

Dopraj si občas i masáž nôh, ktorú  niektoré salóny ponúkajú v rámci svojich služieb. Je príjemným uvoľňujúcim relaxom na záver.

Ak nemáš závažnejší problém, ktorý by bolo potrebné riešiť s odborníkom, domáca starostlivosť by mala byť pre tvoje mladé nohy postačujúca. Ale hlavne pravidelnosť v starostlivosti o nohy ti zaručí krásu i zdravie, istotu a sebavedomie na horúce dni, kedy sa nemusíš obávať ukázať svoje nohy okoliu.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *