Najčastejšie vlasové problémy

Autor  |  0 Comments

Keďže  vlasy sú korunou krásy, správna starostlivosť je na mieste. Na to, aby boli krásne a zdravé,  je potrebné vynaložiť určitú energiu aj čas. Ako postupovať  pri najčastejších problémoch s vlasmi a čomu sa vyhnúť, aby bol tvoj účes top?

Dlhé, krátke, suché, mastné, kučeravé alebo rovné. Každá chce to, čo na hlave nemá. Neexistuje teengirl, ktorá by bola spokojná so svojimi vlasmi. A je to celkom normálne.  Navyše k tomu ako tvoje vlasy vyzerajú prispievajú aj zmeny, ktorými v tomto období prechádzaš. Preto sa niet, čo čudovať, že nie sú v najlepšom poriadku. Ale ono sa to všetko napraví. Zatiaľ k tomu môžeš dopomôcť tou správnou starostlivosťou, ktorej sa vlasy potešia vždy. Nezabúdaj však, že na kvalitu vlasov má vplyv aj genetika a v neposlednom rade strava.

Prvá pomoc pre najčastejšie problémy:

Suché vlasy – vlasy bez lesku s rozštiepenými končekmi a zvýšenou lámavosťou sú typické  hlavne pre leto – morská, či chlórovaná voda a silné slnko vlasom neprospievajú. Preto sa odporúča:

-vlasy neumývať často, používať vlažnú nie horúcu vodu, balzamy  a šampóny určené na suché vlasy, príp. rôzne vlasové kúry a zábaly,

– nefénovať, nežehliť (horúci vzduch im nepomôže, práve naopak, poškodzuje a ničí vlasy)

– ale keď už musíš, tak fénuj vlasy, nie zblízka, ale ďalej od hlavy

Mastné – príčin mastných vlasov môže byť viacero. Teplo, stres, ovzdušie, mestský smog, neustále prehadzovanie, časté česanie a dotýkanie sa vlasov, ale v tvojom veku sú to predovšetkým  hormóny. Pokožka hlavy produkuje viac mazu, čím sú i vlasy mastnejšie.

Odporúča sa :

– častejšie umývanie, aj každodenné, ak si to stav vlasov vyžaduje

– dvojité umývanie t.j. prvé umytie špiny a mastnoty a potom ešte jedno našampónovanie, ktoré necháš chvíľu pôsobiť a potom zmyješ

– nepoužívaj kondicionér,

– zvoľ priehľadné šampóny, nie  krémové

Jemné

Pre jemné vlasy je typické, že môžeš spraviť čokoľvek, ale v požadovanom tvare ti dlho nevydržia. Riešením môžu byť prípravky na zväčšenie objemu, fénovanie v predklone, tupírovanie a následné lakovanie vlasov (pričom už ale vlasy dosť trpia) alebo zmierenie sa s ich jemnosťou a prispôsobenie strihu. Ideálna dĺžka je po plecia, pretože dlhšie pôsobia neupravene a spľasnuto. Ak máš odvahu, skús pokojne aj kratší strih, príp. ofinu, ale hlavne prestrihanie dodá vlasom, aký taký objem.

Či už suché, mastné alebo jemné vlasy,  skús si nechať vlasy prestrihať.  Aj správne zvolený strih môže byť cesta k pozitívnej zmene.

Ak na tvoje problémy s  vlasmi nepomáhajú ani správne zvolené prípravky, úprava stravy či kaderník, poraď sa s lekárom alebo lekárnikom. Prípadne sa spýtaj nás a my ti na základe porady s odborníkom odpovieme.

Napíš na:  redakcia.teengirls@gmail.com, spýtame sa za teba.

 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *