Povinná výbava na festival – máš všetko zbalené?

Autor  |  0 Comments

Čaká ťa koncert alebo fesťák? Tu je zopár drobností, ktoré v tvojej batožine nesmú chýbať!

Nabíjačka – videá a neustále fotografovanie dokáže baterku pekne vyšťaviť, neboj sa, určite nájdeš miesto, kde sa bude dať mobil dobiť.

Teen Girls tip
Daj si mobil do odolnejšieho obalu – krása-nekrása, tu radšej zvoľ praktickosť – budeš sa blázniť, môžeš sa ocitnúť v trme-vrme práve, keď budeš fotiť či nakrúcať, a mobil by ti mohol ľahko spadnúť.

Kozmetické minimum – mejkap, púder, krém na ruky, špirálu, rúž (alebo lesk či balzam), tampóny na čistenie uší (keby niečo, ale zídu sa aj pri nehodách so špirálou či kontúrovacou ceruzkou), krém na opaľovanie, dezodorant (ak budeš počas dňa na slnku – neaplikuj si ho priamo na kožu, radšej na oblečenie, minimalizuješ riziko alergickej reakcie), vlhčené i papierové obrúsky – odporúčame na množstve NEŠETRIŤ!

Zdravotné minimum – rýchloobväz, tabletky proti bolesti hlavy, vyprošťovák (na žalúdočné ťažkosti – človek tam všeličo poje…), dámske vložky/intímky/tampóny, kvapky do očí – niekedy ti môže prašné prostredie robiť problém.

Ak zbieraš podpisy – blok, pamätník, podpis kartu, CD konkrétnej kapely/interpreta.

Pršiplášť alebo bunda s kapucňou – aj keby bolo naplánovaných 40 stupňov v tieni, zober si (pre istotu) so sebou niečo s dlhým rukávom. Pokiaľ plánujete pobyt na viac dní, tak to niet o čom, samozrejme si berieš „plnú“ výstroj… Dáždnik si neber, niektorí organizátori ho z bezpečnostných dôvodov zakazujú.

Šatka – môžeš ju použiť ako pokrývku hlavy, keď je teplo, ale sa do nej aj zabaliť, ak sa ochladí.

Fľašu s vodou – ktorú potom môžeš recyklovať. Často bývajú na fesťákoch cisterny s vodou, takže si môžeš vodu bezplatne dočapovať podľa potreby.

Žuvačky – na baleniach nešetríme.

Dostatočnú hotovosť – tu ti karta veľmi nepomôže, všade chcú väčšinou kešovať. Ak ju však máš, skús si ju dať mimo peňaženky. Ak by si (nie, že by sme ti to želali) mala tú smolu, že by ti ju „lopli“, máš ešte možnosť získať peniaze z karty – aj keď asi budeš musieť vybehnúť mimo teritórium festivalu. Aj väčšiu finančnú hotovosť si rozdeľ, nemaj všetko v peňaženke.

Super, že ruksaky sú in – do nich sa ti všetko krásne zmestí!

Za žiadnych okolností NECESTUJ autom s niekým kto PIL alebo požil DROGY a chce šoférovať. Nikdy, nikdy, nikdy!!! Radšej byť za živú „blbku“, ako… chápeme sa, hej? Navyše nechovať sa ako pubertálne decko nie je smiešne, smiešni sú tí, ktorí tak robia aj v dvadsiatke, a to sa teba netýka… 😊 Mimochodom, ešte je veľa príležitostí, ako si užiť života a „hovadiny“ sa fakt dajú robiť aj iným spôsobom…

 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *