Salsation: Fitness tanec, ktorý baví.

Autor  |  0 Comments

Salsation je nový druh fitnes programu, ktorý je založený na tanci. Je presne ten typ cvičenia, pri ktorom sa zabavíš a vyformuješ postavu, ale nemusíš drieť v posilke. Stačí sa sústrediť na hudbu a tancovať. O čo presne ide?

Ak ti činky, bicykel, či beh nič nehovoria, ale tanec a hudbu zbožňuješ, nemáš nad čím váhať. Salsation je fitness  program, ktorý je založený na nových tanečných pohyboch. Veľmi nenápadne spája tanec a posilňovanie, a to takým spôsobom, že si ani neuvedomuješ, že cvičíš a zapájaš pritom celé telo bez toho, že by si sa musela trápiť celé hodiny v posilke. Autorom je bývalý inštruktor zumby Alejandro Angulo, ktorý chcel dať svetu niečo nové, a tak sa rozhodol začleniť prirodzené pohyby ľudského tela do tanečných choreografií. Dôraz je kladený na muzikalitu a funkcie tela. Ak sa ti zumba páčila, len si sa nevedela akosi chytiť na kroky a pohyby inštruktora, salsation je potom presne pre teba, pretože nie je náročná na choreografiu a je zameraná na izoláciu pohybov. Ide o jednoduchý a zábavný fitness program vhodný pre každého, kto sa chce baviť a športovať.

Názov vyjadruje, čo sa pod týmto novým spôsobom cvičenia skrýva. Slovíčko salsa v tomto prípade neoznačuje známy latinskoamerický tanec. Salsa v preklade znamená omáčka, čo vystihuje mix rôznych štýlov tanca i hudby, ktoré sa v rámci salsation objavujú. Čiže na hodine sa stretneš skutočne s mnohými obľúbenými tanečnými a hudobnými žánrami.  Druhá časť pojmu salsation je tvorená zo slovíčka sensation  a vyjadruje pocity a náladu z tanca a hudby.

Čo ti SALSATION ponúka?

  • jednoduchý a zábavný spôsob pohybu
  • efektívnosť
  • pomôže schudnúť
  • formuje postavu
  • zlepšuje stabilitu i mobilitu, teda pohyblivosť
  • zlepšuje kondíciu, silu a pružnosť tela
  • možnosť spoznať nových ľudí s rovnakým záujmom
  • lepšiu koordináciu pohybov
  • dobrú náladu

Salsation sa stáva  čoraz obľúbenejším a vyhľadávanejším programom. Už teraz sú v ponuke mnohých fitness centier, pričom cena za hodinu v prípade jednorazového vstupu sa pohybuje okolo 6 €, študenti 4 €.

Pomocou salsation sa môžeš dostať do formy zábavným spôsobom, ktorý ti prinesie okrem krásnej postavy i dobrú náladu. A stačia ti len tenisky, pohodlné fitness oblečenie a fľaša vody.

Pre lepšiu predstavu si pozri, ako tancuje sám autor:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_We7eewUl30&index=4&list=RDwtTUQbN4F8E

https://www.youtube.com/watch?v=uXH_ZuTNzDQ&index=6&list=RDwtTUQbN4F8E

https://www.youtube.com/watch?v=t_CRn-cQnI0

https://www.youtube.com/watch?v=wtTUQbN4F8E

Foto: pixabay

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *