Sexi nôžky? Kdeže, keď sa vyzujem aktivujem biologickú zbraň…

Autor  |  0 Comments

Hovorí to niečo aj tebe? Chcela by si ísť k svojmu super feši spolužiakovi, ale čo ak by chcel, aby si sa vyzula? To by bol „amen gloria“, ako hovorí moja teta… Nevadí, máme niekoľko tipov, čo s tým môžeš robiť, aby tvoje labky boli nielen krásne, ale aj životu (či nosovým ústrojom) BEZPEČNÉ…

Neboj nič, veľa dievčat stratí svoje označenie krehká kvetinka, keď sa vyzuje… Takže zďaleka nie si jediná… No, máme dobrú správu, dá sa s tým niečo robiť!

 

  • Topánky

Aj keď patrím k ochrankyniam prírody, musím konštatovať, že pre teba by boli najvhodnejšie kožené topánky – noha v takýchto topánkach, totiž, oveľa lepšie „dýcha“, tým sa menej potí a prípadný zápach je menší, ako v obuvi z umelej hmoty. Ak to nie je možné, pretože „kožáky“ nie sú lacná záležitosť, snaž sa topánky obmieňať – nielen kvôli outfitom, ale aj pre zdravie… A použité topánky nechaj dobre vyvetrať, ideálne vonku na vzduchu.

  • Vône do topánok

Sú riešením, aj keď problém úplne neodstránia, ale pomáhajú. Vyber si však skôr nenápadnejšie vône, ono sa totiž potom stáva, že keď sa vyzuješ, vinie sa spolu s tebou aj vôňa lesného ovocia s opánkovým „odérom“ – dosť bizarná kombinácia.

  • Ponožky na nôžky

Pokiaľ to oblečenie a najmä typ obuvi dovoľuje, daj si na nohy bavlnené ponožky – perfektne sajú pot. Nos so sebou jedny rezervné. Inak – tie si pokojne zbaľ do kabelky aj v prípade, že máš lodičky, pre prípad naozaj neočakávanej návštevy u top týpka a ak by tvoje nohy boli fakt „cool“ – skryješ ich do ponožiek. Uznávame k vymakanému outfitu trochu katastrofa – ale, čo je horšie – trošku si pokaziť vzhľad a vyhovoriť sa na „studené nohy”, jéj, náhodou tu mám ponožky“, alebo byť „cítiť“ na sto honov… Nechávame na tebe…

  • Kúpele v dubovej kôre

Dubová kôra má veľa výhod a použiť ju môžeš aj na nôžky. Párkrát do týždňa (v začiatkoch ideálne aj každý deň) si urob kúpeľ na nohy, postupom času by sa mala potivosť nôh upraviť. Skúsiť môžeš aj kúpeľ v sóde bikarbóne. Ten je výborný aj proti plesni.

Pravidelne sa o nohy staraj aj po tejto stránke. Po sprchovaní ich natri výživným krémom s hydratačnými zložkami (ideálne určeným priamo na nohy), používaj pemzu na zrohovatenú pokožku, strihaj si nechty. Pozor na príp. nečistoty alebo zbytky šampónu pod nechtami – podporujú zápach.

Teen Girls tip
Veľmi dobrý je mentolový prípravok na nohy (hlavne v lete) alebo kokosový olej! Ráno pred odchodom si môžeš nohy nasprejovať sprejom proti poteniu na nohy. Lepší je ten určený na nohy, bežný dezodorant do podpazušia neurobí až takú výraznú službu, ale ak nie je nič lepšie…

  • Staraj sa o topánky

Nielen nohy, ale aj topánky by mali dostať „to svoje“ – existujú špeciálne spreje (dostaneš v predajniach s obuvou), ktoré pomáhajú topánky dezinfikovať (ničia sa pôvodcovia zápachu) a tiež urýchľujú sušenie topánky (ideálne v prípade tenisiek, pláteniek a podobne).

Teen Girls tip
A keďže sa blíži leto, máme tu pre teba zopár rád, ako sa o nôžky správne starať v tomto období.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *