Škorica pre krásnu pleť

Autor  |  0 Comments

Škorica sa nám spája predovšetkým so zimným obdobím, Vianocami, perníkmi a voňavým čajom. Jej aróma a skvelé účinky sa však nemusia využívať len v kuchyni. Perfektne pomôže aj na ceste k zdravej a čistej pleti, po ktorej túžia všetky teengirls.

Škorica pochádza zo Srí Lanky, ale jej účinky poznali aj v Indii, Číne, či starom Egypte, kde mala doslova cenu zlata. Dnes môžeš v obchodoch naraziť na dva druhy škorice, a to na:

Škoricu Cassia – je cenovo dostupnejšia a preto i najpoužívanejšia. Predáva sa prevažne mletá vo forme prášku, ktorá má silnejšiu arómu, ale jej kvalita sa označuje za nižšiu.

Cejlónskú škorica – je o čosi kvalitnejšia, ale i drahšia ako čínska škorica. Predáva sa skôr vo zvitkoch a jej chuť je sladšia, ale vôňa prchavejšia.

Škorica je využívaná nielen kvôli svojej chuti a prenikavej aróme, ale aj kvôli mnohým pozitívnym účinkom na zdravie :

  • Zohrieva organizmus
  • Znižuje hladinu cukru v krvi
  • Pomáha pri nachladnutiach, chrípke a pri ťažkostiach dýchacích ciest
  • Znižuje telesnú hmotnosť
  • Prečisťuje organizmus
  • Zlepšuje a podporuje trávenie
  • Upokojuje a pôsobí priaznivo na spánok a stres
  • Podporuje imunitu, čiže je vhodná aj ako prevencia
  • Prináša pokoj a pozitívnu energiu

Čo je však veľmi dôležité v prípade starostlivosti o pleť, má antibakteriálne účinky. Dokáže teda zabojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú vznik akné, zabraňuje upchávaniu pórov a hydratuje pokožku. Preto sa často využíva na prípravu pleťových masiek. Azda najpoužívanejšou kombináciou je škorica a med, ktoré majú spolu doslova zázračné účinky. Odporúča sa aplikácia raz za týždeň, tak neváhaj a skús si ju pripraviť a vyskúšať. O viditeľných výsledkoch sa hovorí už pri druhom použití.

Na škoricovo-medovú pleťovú masku potrebuješ:

3 lyžice medu a 1 lyžicu mletej škorice

Tieto dve ingrediencie dobre premiešaj, aby sa spojili a vznikla pasta vhodná na natieranie. Po aplikácii na pleť, nechaj masku pôsobiť približne 15-20 minút. Potom dôkladne opláchni. Ak chceš riešiť len konkrétny problém na tvári, môžeš potrieť priamo miesto, ktoré sa ti nepozdáva, a nechať masku pôsobiť aj počas celej noci.

TIP: Pred samotným nanášaním, najskôr otestuj svoju reakciu na škoricovo-medovú masku. Nanes pripravenú pastu na menšiu plochu pokožky a počkaj, ako tvoje telo zareaguje. Až potom aplikuj masku na celú tvár.

Pomocou škorice sa môžeš zbaviť aj šupiniek na suchej pokožke. Toto voňavé korenie zabezpečí  hebkosť a jemnosť pomocou pílingu, ktorý si ľahko pripravíš aj sama.

Na škoricový peeling potrebuješ:

3 PL cukru, 1 ČL mletej škorice a pár kvapiek oleja, aby vznikla hmota vhodnej konzistencie. Pred nanášaním si rozotri zmes v dlaniach, aby sa zohriala a potom krúživými pohybmi aplikuj na tvár.

Použitie je jednoduché, príprava nenáročná, tak prečo sa so škoricou nepokúsiť o krásnu pleť, po ktorej túžiš?

Foto: pixabay 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *