Trendy omaľovánky pre zábavu i relax

Autor  |  0 Comments

Trendy omaľovánky sa stali obľúbenou formou zábavy i relaxu, o čom svedčí široká ponuka na trhu a stále vysoká predajnosť. Sú celosvetovým fenoménom, ktorý láka predovšetkým nežnejšie pohlavie. Prinášajú však oveľa viac ako len relax.

Omaľovánky sú skvelou možnosťou, ako si oddýchnuť a spríjemniť si voľné chvíle návratom do detstva. Zabavia, zaženú nudu a umožnia vytvoriť krásne dielko aj bez kresliaceho talentu. To však nie je všetko. Upokojujúce vyfarbovanie pozitívne vplýva na duševné zdravie človeka, čo je podložené vedeckými výskumami.

  • Poskytujú uvoľnenie a upokojenie.
  • Pomáhajú zabudnúť na problémy a starosti všedných dní.
  • Rozvíjajú tvorivosť a zmyslové vnímanie.
  • Podporujú jemnú motoriku.
  • Predstavujú jednoduchú činnosť, ktorá zabaví, nezaťažuje myseľ a vracia do detstva, keď sme si maľovali všetci.

Na príjemné vyfarbovanie potrebuješ: ceruzky (umožňujú tieňovanie), fixky, pastelky alebo tenké farebné perá (vhodné na maľovanie detailov) a omaľovánku, ktorú si môžeš vybrať zo skutočne pestrej ponuky  – kráľovstvo zvierat, kvetov, ornamenty, záhrady a lesy, exotický prales, mandaly…. Stačí zájsť do ktoréhokoľvek kníhkupectva, či papiernictva a môžeš sa oddať výberu, na ktorý si určite vyhraď dostatok času, pretože množstvo omaľovaniek ťa na nejakú tú dobu zamestná.

TIP: Nemáš v batohu veľa miesta nazvyš, alebo sa chystáš cestovať? Zaobstaraj si omaľovánkovú cestovnú sadu, ktorá obsahuje aj pastelky. Praktické balenie má podobu zavieracieho obalu s gumičkou, čiže je ideálne na prázdninové presuny.

Podpor svoju kreativitu a fantáziu, využi svoje estetické cítenie a vytvor očarujúce farebné obrázky, ktoré môžeš použiť aj ako dekoratívny bytový doplnok alebo darček pre blízkeho vytvorený vlastnými rukami.

Foto: pixabay

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *