10 tipov, ako zahnať prázdninovú nudu

Autor  |  0 Comments

Počas prázdnin vždy nastane čas, kedy príde nuda. Zrazu tú hromadu času nevieš využiť a nič sa ti nechce. Ak celé dni premýšľaš, čo si začať, skús si spomenúť, na čo všetko si počas školského roka nemala čas, alebo sa inšpiruj našimi tipmi, ako zahnať prázdninovú nudu.

Toľko plánov a zrazu prázdno. Možno je za tým práve tá možnosť prázdninového ničnerobenia, ktorá láka k leňošeniu a postupne sa premieňa na otravnú nudu.  Ak ju už nevieš vydržať, skús ju zahnať našimi tipmi a prázdniny si užiť aj aktivitami, na ktoré počas školského roka nie je čas. Stačí sa len rozpamätať, ktoré to boli….

  1. Prečítaj si knihu alebo knihy, ktoré ťa zaujali – doma, na dvore, na kúpalisku, či v parku. Kniha ti môže spríjemniť a zrýchliť chvíle kdekoľvek, kam sa pohneš. Stačí si vybrať.
  2. Začni behať – chcela si začať behať, ale ráno nebol čas, pretože si sa ponáhľala do školy a navečer si sa učila? Skús teraz, veď prázdniny sú skvelou možnosťou, ako začať behať a v septembri už len pokračovať.
  3. Prechádzky – zdajú sa ti nudné? Tak si ich ozvláštni. Dohodni sa s kamoškami a preberte počas prechádzky na čerstvom vzduchu všetko, čo je potrebné. „Debatný krúžok“ zakončite pohodovým piknikom s pochúťkami, ktoré si pripravíte.
  4. Zmeň si izbu – premiestni nábytok, uprac si, vytrieď nepotrebné, vyzdob a dotvor podľa predstáv, aby si sa cítila príjemne. Jednoducho si premeň svoju izbu na oázu pokoja a súkromia.
  5. Kreslenie – pre mnohých je relaxom počas voľných dní. Ak si typ, ktorý kresliť nevie a zdá sa ti celkom zbytočné vôbec začínať, potom odporúčame zentangle, ktoré dokáže každý. Zabavíš sa, „zabiješ“ čas a výsledné obrázky budú určite stáť za to.
  6. Píš – baví ťa písanie, tvorba príbehov alebo článkov na rôzne témy? Tak neváhaj a píš! Pre seba alebo pre teengirls.sk 🙂
  7. Varenie alebo pečenie – ak si celý deň doma, vymysli chutné menu a priprav ho na čas, keď sa rodiča vracajú z práce. Prípravu ti nikto nebude komentovať a postaráš sa o prekvapenie, ktoré sa isto stretne s nadšením aj ocenením.
  8. Kurzy – prihlás sa na kurz, ktorý ťa vždy lákal, či už tanec, šport alebo umenie. Ešte stále máš čas využiť ponuku a zažiť niečo zaujímavé.
  9. Skrášľuj sa – skúšaj nové líčenie, iné farby, odtiene alebo účesy, či laky na nechty, ktoré môžeš rôzne dekorovať a vyhrať sa s motívmi, pretože máš čas.
  10. Poupratuj – nie je to práve lákavá predstava, ale môžeš získať dobrý bod, ktorý sa vždy zíde. Navyše, keď sú rodičia v práci, upratuje sa ľahšie, pretože ti do upratovania nemá kto frflať. Ideš si vlastným tempom, nikomu nezavadziaš, nikoho nerušíš vysávaním ani hlasnou hudbou. Nakoniec možno zistíš, že aj upratovaním sa dá príjemne zabaviť a zahnať nudu.

Foto: pixabay

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email