Jednoduchý tip, ako zistíš veľkosť svojej podprsenky

Autor  |  0 Comments

Chceš vedieť, ako zistíš správnu veľkosť košíkov svojej podprsenky? Je to jednoduché. Pomôže ti krajčírsky meter…

Najskôr si pomocou krajčírskeho metra odmeraj obvod hrudníka pod prsiami. Sleduj, či nemáš krajčírsky meter nakrivo, zauzlený, musí ťa „obresľovať“, ale nie škrtiť! Potom sa zmeraj cez prsia (meraj cez bradavky – to je „najširší“ bod). Potom odčítaj väčšie číslo od menšieho a podľa toho, aké číslo ti vyjde, zistíš veľkosť svojich košíčkov.

A = do 10 cm
B = 11 – 15 cm
C = 16 – 20 cm
D = 21 – 25 cm
E = 26 – 31 cm

Pri skúšaní podprsenky si prsia „uprav“ – to znamená, že ich rukami „vložíš“ či „posadíš“ do košíčkov (pravou rukou upravuj ľavý prsník a naopak, prsník uchop z vonkajšej bočnej strany). Spočiatku sa pri výbere poraď – ideálne s predavačkou (alebo mamičkou), ktorá najlepšie vie, čo je v poriadku a čo nie. Dievčatá si, totiž, „vopchajú“ prsia do hocičoho, čo dobre vyzerá, ale vôbec si neuvedomujú, že im to môže deformovať postavu.

Správna veľkosť podprsenky sa nesmie podceňovať. Naozaj!
Vieš o tom, že nesprávne vybraná podprsenka môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny prsníka až 125-krát? Preto ju doma nenos (ak je to možné) a v noci už vôbec nie. Na športovanie si vyber pevnejšiu, športovú verziu.

 

Pamätaj: Správna podprsenka má byť tvojou druhou kožou. Nedostatky má šetrne zakryť, vylepšiť, ale napriek tomu ju nesmieš cítiť!

 

 

Páčia sa chalanom veľké prsia?
Až 70 % odpovedalo, že ÁNO. ALE!
Až 55 % tvrdí, že väčšie prsia sú fajn, ale výber partnerky to neovplyvnilo. Sú pre nich dôležitejšie iné atribúty, ako objemný hrudník.
15 % dokonca priznalo, že ich mega prsia v reálnom živote desia.
27 % vraví, že sexi sú skôr malé prsia.

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email