7 právd o prvom sexe

Autor  |  0 Comments

Prvé milovanie, sladšie ako iné… spieva sa v jednej retro pesničke. No, nič proti poetizmom v songoch, ale nie vždy je to len krásne a sladké… Pozri si našich 7 právd o prvom milovaní.

 

 1. Prvé milovanie bolí
  Je to fakt. Prvé milovanie znamená, že sa pri pohlavnom styku pretrhne panenská blana (odb. hymen) a tento „akt“ môže dievča cítiť ako bolesť. Miera intenzity bolesti je rôzna, závisí od toho, ako všeobecne bolesť vnímaš, nakoľko si uvoľnená (sex skutočne chceš, neobávaš sa, že vás niekto prekvapí…). Dobrou správou je, že časom sa to bude zlepšovať.
 2. Nemusí sa to podariť na prvýkrát
  Áno, milovanie alebo aj pretrhnutie hymenu, tzv. deflorácia, sa skutočne nemusí podariť na prvýkrát. Poznáme prípady, kedy sa to u dievčat podarilo na druhý i tretíkrát. Nejde o nič ojedinelé a pokiaľ je to aj tvoj prípad netráp sa. Skús sa viac uvoľniť (aj partner), dajte si čas a situácia sa zlepší. Ak by išlo o problém dlhodobo, poraď sa s gynekológom.
 3. Nemotorné a vôbec nie sexi
  …a ešte veľakrát ti to nebude pripadať ani sexi a nepôjde to ani ľavou zadnou, aleee bude sa to zlepšovať… Ako sa niekedy s humorom hovorí „tie smiešne pohyby“ môžu vyzerať komicky, navyše chvíľu potrvá, kým sa naučíš, kam uložiť ruky, ako sa hýbať, ale všetko je o miere lásky a aj skúsenosti. Dôležité je – vnímať iba seba, svojho partnera, vašu lásku a nič iné. 🙂 A všetko ostatné, už vám také vtipné a nemožné nebude pripadať, ale úplne prirodzené…
 4. Na prvýkrát nemôžeš otehotnieť!
  Dúfame, že ešte stále neveríš báchorke, že na prvýkrát nemôžeš otehotnieť. Je to, totiž, pekná hlúposť. Je to sex a jeho výsledkom, ako vieme, bývajú deti. Hlavne, ak sa správne nechránime (a niekedy aj napriek tomu…). Takže, vyber si vhodnú antikoncepciu a prerušovanú súlož za super nápad a spôsob antikoncepcie fakt nepovažuj… A už vôbec never tomu, že si chlapec „dá pozor“ a vie presne, „kedy, čo a ako“ – ver nám, NEVIE!
 5. Chalani TO chcú výlučne z lásky
  Bohužiaľ, opäť pekná „capina“, veľa chlapcov tak veľmi túži mať svoj prvý sex za sebou, že do dievčaťa „hučia“, kým ju nezlomia. Perlou takýchto týpkov býva veta: Ak sa so mnou nevyspíš, tak ma nemiluješ! Tak my dodávame, že ak by ťa ľúbil, počká!
 6. Bez orgazmu to ani nie je sex
  No, áno, vo filmoch (a najmä v tých zakázaných) sa nám snažia servírovať predstavu, že každá žena musí mať orgazmus – bez neho to ani nie je správne milovanie, vyzerá to akoby jej v tele vybuchlo niekoľko ohňostrojov naraz atď. (len tak medzi nami takéto správanie je značne prehnané a „herečkami“ prehrávané). Orgazmus ženy je trošku iná záležitosť, žena k nemu musí aj trošku dospieť, nadobudnúť milostné skúsenosti, možno aj istý vek. To však neznamená, že to medzi vami nebude a nemôže byť krásne, neužiješ si to a nebudeš na tieto chvíľky rada spomínať! Navyše, ohňostroje môžeš dosiahnuť aj inými „technikami“, takže vo finále budete spokojní obaja…
 7. Po 15-ke sexuje každý
  Tak to by ste sa čudovali, ako to mnohí a mnohé preháňajú. Tvária sa, že už spolu „spávajú“ jedna radosť a pritom ide o pravý opak. Nedajte sa preto ovplyvniť takýmito chválenkármi a svoje prvé milovanie a začiatok sexuálneho života vôbec si naplánujte a zrealizujte vtedy, kedy cítite, že už ste pripravené (pripravení :-)).
Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email