Ako upútať jeho pozornosť? 10 pravidiel, ktoré fungujú.

Autor  |  0 Comments

Páči sa ti nejaký chalan, ale nevieš, ako upútať jeho pozornosť? Niekedy môže byť problém zaujať tým správnym spôsobom. Existuje však pár overených trikov, ktoré fungujú vždy. Stačí ich vyskúšať v praxi.

Konečne chalan, ktorý sa ti páči a ty si celá nesvoja, pritom dúfaš, že si ťa konečne všimne alebo dokonca osloví.  Tento stav je celkom normálny a pozná ho každá z nás. Hlavne treba zachovať pokoj. Uvoľni sa a prinúť sa nepôsobiť rozpačito a nervózne. Prvý krok máš za sebou.

Ak ste sa spolu ešte nerozprávali, alebo pravidlá, ktoré platia vždy:

  1. Úsmev – zaručene ťa rozjasní a dodá krásu i príťažlivosť. Zároveň dáš najavo, že ti dotyčný nie je ukradnutý. Práve úsmev je často tým správnym krokom k nadviazaniu prvého kontaktu.
  2. Očný kontakt – v kombinácii s úsmevom dodá odvahu každému.
  3. Buď sama sebou – nemôžeš spraviť nič lepšie ako sa hrať sama na seba. Ukáž mu, aká si v skutočnosti, bez falošnosti a pretvárky, a ak jeho pozornosť tým neupútaš, tak potom nestojí za námahu.
  4. Sebavedomie – správna a najmä zdravá dávka sebavedomia nikdy nesmie chýbať, nechceš predsa pôsobiť ustráchane a vyľakane, ale pozor príliš veľké sebavedomie môže chalanov odplašiť. Viac o sebavedomí sa dozvieš tu: http://www.teengirls.sk/zdrave-sebavedomie/
  5. Prvý krok – nikde nie je napísané, že musíš čakať, kým sa rozhýbe on. Ak sa ti zdá vhodná situácia, využi ju a oslov ho prvá ty, veď vlastne nemáš, čo stratiť a hlavne budeš konečne vedieť, ako na tom si. Môžeš použiť celkom jednoduché a overené vety typu „koľko je hodín“ a podobne.

Ak si sa už dostala do jeho blízkosti, či už cez svojich alebo jeho kamarátov,  a teda už spolu komunikujete:

  1. Rozprávaj, ale netrep – ak budeš nervózne trepať dve na tri a tvoje slová nebudú dávať zmysel, nebude to dobrý začiatok. Rozprávaj pokojne a hlavne o tom, čo vás zaujíma oboch. To by si už v tomto štádiu mohla mať zistené.
  2. Mlčanie – ticho ťa rozhodne neposunie nikam, hlavne ak sa o tebe nič nedozvie, ale zase na druhej strane vycítiť, kedy radšej mlčať ako hovoriť, je veľké plus.
  3. Počúvaj – my baby máme občas problém počúvať, ale skús to. Prejav záujem o to, čo hovorí (pochopiteľne za predpokladu, že to nie je úplná hlúposť).
  4. Kompliment – áno, aj chalanov dokáže potešiť kompliment, musí však byť správne načasovaný, vhodne a nevtieravo podaný.
  5. Zábavná a vtipná –   myslíme tým prirodzene a uvoľnene zábavná, čo sa ti určite  podarí, ak sa cítiš v jeho spoločnosti fajn (odhliadnuc od nervózneho a rozpačitého úvodu). Dávaj si však pozor na silený humor, ktorý môže vyznieť skôr trápne ako zábavne.

Neustála analýza jeho a tvojich slov, otázky typu – „Ako to myslel?“,  „Čo som to povedala?“,  „Mám šancu alebo nie?“ ….. – nie sú typické len pre násťročných. Sú celkom bežné aj v prípade staršej generácie.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email