Do konca školského roka nás čaká ešte niekoľko voľných dní

Autor  |  0 Comments

Prázdninové alebo akékoľvek iné voľné dni v priebehu školského roka sú vždy tie najobľúbenejšie. Tak sa pozrime, kedy nás v novom kalendárnom roku čaká voľno, na ktoré sa všetci tešíme.

Vianočné ničnerobenie je úspešne za nami, preto je najvyšší čas zistiť, čo nás čaká v roku 2019. Najbližší oddych je pripravený už v piatok 1. februára. Vďaka polročným prázdninám si budú môcť všetci školáci užiť predlžený víkend. Chvíľu po polročnom vysvedčení prídu jarné prázdniny, ktoré sú každoročne zárukou týždennej pohody postupne pre každú časť Slovenska. Ako prvý začne prázdninovať Košický a Prešovský kraj od 16. februára do 24. februára,  pokračuje Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj od 23. februára do 3. marca a končí Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj od 2. marca do 10. marca.

Ďalšie voľno prinesie Veľká noc, ktorá sa tentokrát začína 19. a končí 22. apríla. Pre školákov však platí voľno už od 18. do 23. apríla. Po sviatkoch jari prídu na rad ešte májové štátne sviatky, vďaka ktorým ostávame doma v stredu 1. mája i v stredu 8. mája. Potom už začínajú tie najdlhšie a najlepšie prázdniny v roku – letné.

Foto: pixabay 

 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email