Hra horúci zemiak: Jeho nová verzia sa ti bude páčiť.

Autor  |  0 Comments

Poznáš hru horúci zemiak? Obľúbená hra z detstva má viacero variácií a teraz dostala ďalšiu podobu, ktorá je určená pre vyššie vekové kategórie. Musíme uznať, že ide skutočne o zábavné prevedenie.

Horúci zemiak je klasikou z detstva, ktorá má viacej podôb. Poznáme ju ako:

  • hru, pri ktorej sa pustí hudba a hráči si začnú medzi sebou prehadzovať „horúci zemiak“ – loptu. Ten, kto drží „zemiak“ v okamihu, keď hudba prestane hrať, vypadáva. Cieľom je teda zbaviť sa „horúceho zemiaku“, čo najskôr.
  • spoločenskú hru, pri ktorej sa ťahajú otázky. Odpovedať sa musí v časovom limite tak, aby sa odpovedajúci zbavil „zemiaku“, čo najrýchlejšie.
  • loptovú hru, pri ktorej si hráči posúvajú loptu medzi sebou tak rýchlo, aby ich „nepopálila“. Prehráva ten, komu lopta padne. Cez leto sa zvykne používať ako „zemiak“ vodný balón, čím je hra zase o čosi zaujímavejšia, zábavnejšia a zároveň príjemne osviežujúca.

Určite existuje ešte zopár možností, princíp je však vždy rovnaký – čo najrýchlejšie sa zbaviť „horúceho zemiaku“. Hra je nielen zábavná, ale aj užitočná pre cvičenie motoriky a koordinácie a učí hráčov premýšľať pod tlakom, čo sa určite raz zíde.

Najnovšiu verziu „horúceho zemiaku“ môžete hrať kdekoľvek a s čímkoľvek, čo máte po ruke a potom hra vyzerá takto:

Foto: Pixabay 

Video: YouTube 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email