Letná láska trochu inak

Autor  |  0 Comments

Nikdy som sa netešila na koniec leta tak, ako minulý rok. Zvláštnosťou môjho príbehu je to, že som ho mohla nazvať príbehom letnej lásky až v auguste, pritom všetko zažalo už v júni. Navyše, dlho som nevedela, či z toho vôbec niečo bude.

V období, keď  sme mali v škole už uzavreté známky a bol voľnejší program, vydrankala som od rodičov víkend u kamošky, teda spolužiačky.  Naši ju poznajú, takže to nebol problém. Býva na intráku, išlo teda o výlet mimo každodenného prostredia, ľudí…. Konečne som vypadla z mesta.

Na obed sme konečne dorazili a všetko bolo super – rodičia, dom, záhrada, krásne hory, proste wau. „Pre teba je to wau, lebo tu nemusíš bývať.“ nezabudla pripomenúť Nela. Zbožňuje mesto na rozdiel odo mňa.

Strašne bolo teplo, tak sme sa hneď vybrali na kupko. „Tak poď, ukážem ti miestnych borcov v plavkách.“ uškrnula sa. Chceli sme si užiť babský víkend, takže ma chalani veľmi nezaujímali. Ale len dovtedy, kým neprišiel on. Jemne opálený, primerane vyšportovaný, husté vlasy a tie oči…….  no ja som nechcela, ale musela som ho pohľadom sledovať, až kým mi nezmizol z dohľadu. Nela samozrejme zavetrila, preto nezabudla podotknúť: „Babský víkend v ťahu.“

„Nie, čo blázniš! Ale nepozri sa, veď, aha, aký je!“ rozjímala som. „Tohto si nespomínala.“

„Asi preto, že mne sa až taký super nezdá. I keď pri tvojom vkuse ma to mohlo napadnúť. Nie je ho veľmi vidieť. Viem len, že študuje na vyške a popritom brigáduje. Podľa toho, čo som počula, je dosť vyťažený. Nemyslím si, že bude mať čas na randenie.“ schladila ma Nela.

To mi bolo teraz úplne jedno. Pozrela som na Nelu pohľadom, ktorý hovorí „prosíííím, zoznám nás“ a bolo vybavené. „Čo ja by som pre teba neurobila.“ zamrmlala si.

 Vyčíhali sme si ho pri bufete. Samozrejme  tak, aby to vyzeralo na náhodné stretnutie, pri ktorom nás Nela predstaví.

„Ahoj, ja som Tomáš. Ty nie si odtiaľto, že? To by som si všimol.“

Bolo mi jasné, že sa červenám. „Nie som, ale máte tu pekne.“ Cítila som sa ako Baby z filmu Hriešny tanec, keď priniesla melón. Nelča to našťastie zachránila a vznikla z toho docela zábavná debata, z ktorej vyšiel večerný program u Tomáša na dvore. Pozval nás na grilovačku.

Aby som nezdržiavala, áno, dobre tušíte, tam sme mali na seba viac času. Pokecali sme a zistili, že máme toho veľa spoločného, a preto sme sa dohodli na druhý deň poobede na malé rande vo forme prechádzky. Nelča je zlatá, nemala s tým problém. A my dvaja sme nemali takisto žiadny problém. Sadli sme si ešte viac ako deň pred tým a chceli sme sa stretnúť znova. Dohodli sme sa teda, že ma počká pred školou cez týždeň a on fakt čakal. Strávili sme spolu krásne dva týždne plné perfektných rozhovorov, prvých dotykov a sladkej prvej pusy. Mali sme k sebe stále bližšie a  chceli sme byť proste spolu. Celá táto love story mala len jeden háčik. Musel odísť na brigádu mimo Slovenska, ktorú mal vybavenú dávno pred tým, než ma spoznal. A to na celé prázdniny až do konca augusta. Leto ešte poriadne ani nezačalo a pre mňa už skončilo. Ako to bez neho celý ten čas vydržím?  A čo keď si tam nájde inú? Ja nechcem byť bez neho. Samozrejme som sa tvárila strašne nad vecou a v pohode.

Napriek tomu, že sme sa nepoznali dlho, lúčenie bolo ťažké. Samozrejme virtuálny kontakt sme mali, ale sporadický. Nie vždy mal čas a energiu na rozhovor, či písanie so mnou. Chápem, ale predsa. Bolo to neznesiteľné. S Nelou sme sa dohodli, že sa prestanem na neho upínať, lebo sa do konca augusta zbláznim. A mala pravdu. Zrazu to šlo ľahšie. Čas sa síce vliekol, ale dočkala som sa. Myslela som, že privítanie bude rozpačité, divné a potom príde rozchod, ale my sme sa tak zavesili do seba, akoby sme boli spolu roky. Odvtedy nám to klape ako hodinky. Toto leto sme brigádovali spolu na Slovensku a budúci rok sa chystáme niekde ďalej, ale hlavne spolu, pretože sme sa zhodli, že také dlhé odlúčenie už nechceme podstúpiť.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email