Mojou prvou láskou bol žiarlivec

Autor  |  0 Comments

Ak by mi niekto povedal, ako skončí moja prvá veľká láska, určite by som mu neverila. Myslím, že by som ho skôr označila za hlupáka, závistlivca a neprajníka ako mu uverila. A pritom stačilo otvoriť oči a viac si všímať. Že je chorobný žiarlivec, bolo tak zreteľné….

Z videnia sme sa poznali dlho, ale chodiť sme spolu začali až neskôr. Vždy sa mi páčil, takže, keď sme sa dali dokopy, bola som v siedmom nebi. Pochopiteľne sme veľa času trávili spolu. Keď som mu občas navrhla,  „Poďme s kamošmi niekde von, bude zábava.“, len mi odpovedal, že chce byť so mnou radšej sám….. Mne to samozrejme lichotilo a bola som rada, že ma chcel len pre seba. Spočiatku.

On však stále trval na tom, že si vystačíme dvaja, že ostatných nepotrebujeme a keď hrozilo, že by som šla von s kamoškami sama, vznikali hádky, pretože to razantne odmietal. Takže keď sa tomu nedalo vyhnúť, išiel radšej so mnou, čo nebola veľká výhra. Raz sme boli na diskotéke, taká väčšia partia a skvele sme sa bavili. Okrem neho. Bol veľmi nepríjemný, odmeraný a žiarlivý. Vraj som na parkete  príliš vyzývavá a všetci ma  očumujú, že by som si mala niečo obliecť na tričko a podobne. Vôbec som nemala pocit, že som sa správala nevhodne. Vtedy som ešte  nechápala,  o čo mu ide. A istým spôsobom ma tešilo, že prejavuje o mňa taký záujem. V podstate sme si to vyjasnili a náš vzťah pokračoval ďalej celkom v pohode, kým sme boli osamote. Akonáhle bola s nami tretia osoba, začalo to škrípať. Baby obviňoval z toho, že ma stále ťahajú von a chalanov, že ma chcú zbaliť. I preto sa nám  postupne začali všetci vyhýbať. „Prečo je taký úžasný a neznesiteľný zároveň?“ pýtala som sa vo svojich myšlienkach čoraz častejšie. Niekoľkokrát som sa mu pokúšala vysvetliť, že sa nemusí ničoho obávať, že ho ľúbim, ale bezvýsledne. Na jednej strane mi s ním bolo strašne fajn, bol pozorný a láskavý a na druhej strane ma „dusil“.

V kútiku duše som  vedela, že takto to nepôjde, ale dávala som mu šancu za šancou, snažila som sa ako som vedela, ale vždy to niečím pokazil. Dennodenne ma čakával pred školou a ráno vyprevádzal, program vždy vymyslel tak, aby sme sa všetkým vyhli a ak som si potrebovala niečo zariadiť sama, či už u lekárky alebo v obchode, ochotne sa ponúkol, že ma  zavezie a počká, že si všetko zariadi tak, aby mohol byť so mnou. Pritom mu nešlo o mňa, ale o to, aby ma chorobne ochraňoval, ani neviem, pred čím. Dosiahol len to, že moja láska k nemu slabla čoraz viac. Stále som však bola ochotná vo vzťahu zotrvať za podmienky, že sa zmení. Opäť som sa snažila vysvetľovať, ale naše predstavy o spoločnom vzťahu sa rozchádzali.

Všetko sa zlomilo až v jeden deň v kaviarni.  Sedeli sme spoločne pri čaji, ako vždy len my dvaja, a náhodou šiel okolo kamarát zo základnej, s ktorým sme sa dlho nevideli, čiže ani netušil, že mám takého žiarlivca. Od radosti, že ma vidí pristúpil ku mne, objal ma a dal mi bozk na líce….. už som vedela, že je zle, ale že sa priateľ prudko postaví a sotí ho so slovami: „To, čo robíš?“ Daj ruky preč!.“ , tak to som skutočne nečakala. Celý podnik sa na nás nechápavo pozeral a ja som nevedela, ako mám zareagovať. Bolo mi tak trápne a ťažko, že som si len potichu vzala veci a bez slova som odišla. Žiadne slová by nemali zmysel. Toľko som ho už poznala.  Bežal za mnou.

„Prepáč, prehnal som to. Prepáč.“ a snažil sa ma chytiť za ruku.

„Nechaj ma tak. Ty ma nevlastníš!“ kričala som na neho, ale stále bežal za mnou. Cítila som sa veľmi nepríjemne a musím priznať, že i ohrozene. Až veta „Už ťa nechcem vidieť!“ ho zastavila. Síce sa ma potom snažil ešte veľakrát kontaktovať, ale už som neustúpila a dobre som spravila, pretože náš vzťah nemal budúcnosť.

Dnes som rada, že sa táto udalosť stala na verejnosti a oči všetkých prítomných tak brzdili jeho reakciu, pretože už si nie som istá ani tým, či by mi pod hrozbou, že mu odchádzam, nechtiac neublížil. Od lásky som prešla až k nenávisti a strachu o vlastnú bezpečnosť. Je to vôbec možné? Ja už viem, že áno.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email