Pomóc, čaká ma prvé rande!

Autor  |  0 Comments

Konečne sa vyslovil a teba NAOZAJ čaká ten deň s veľkým D! Prvé rande. Pokoj, všetko máme pod kontrolou. Ako sa naň pripraviť?

ČO SI MÁM OBLIECŤ NA PRVÉ RANDE? Hlavne niečo pohodlné, v čom sa cítiš sexy a príjemne. Pokojne popros kamarátku o radu, ale definitívne rozhodnutie nechaj na svoj „šiesty zmysel“ – sama sa poznáš najlepšie, vieš čo ťa najlepšie vystihuje, v čom sa dobre cítiš/v čom sa cítiš pekná… Pokiaľ sa nevieš rozhodnúť, odfoť sa a popros o vyjadrenie 2 – 3 kamošky. Tak získaš naozaj objektívny názor na to, čo ti svedčí.

O ČOM SA ROZPRÁVAŤ? Nebuď prekvapená, ak budeš taká nadšená, rozjarená i nervózna, až nebudeš vedieť nájsť správnu tému na konverzáciu. V takom prípade ťa zachráni jednoduché pravidlo – dávaj tzv. „otvorené otázky“ – čo to znamená? To sú otázky, na ktoré treba odpovedať minimálne jednou vetou a nielen jednoslovne „áno“/ „nie“. Takže nie: „Páčili sa ti hokejisti na tohtoročný majstrovstvách?“ ALE: „Ako to vidíš s našimi hokejistami na tohtoročných majstrovstvách? Kde podľa teba urobili chybu?“ Ak je fanda na hokej, tak ho nezastavíš? 🙂

NETVÁR SA, ŽE ŤA TO ZAUJÍMA, NAOZAJ POČÚVAJ Niekedy chalani hovoria o veciach, ktorým nie veľmi rozumieme – priveľa počítačovej terminológie, priveľa compových infošiek, priveľa športu, príliš…. Jasné, je to španielska dedina, ale určite nevypínaj signál. Snaž sa počúvať, radšej sa opýtaj na to, čo ti nie je jasné. Ak totiž chalan príde na to, že ho nepočúvaš, je to oveľa horšie ako keď priznáš, že pravidlám amerického futbalu skrátka nie a nie rozumieť…

KINO, PRECHÁDZKA… Miesta prvého rande sú zväčša klasiky – kino, prechádzka, šport, ktorý radi robíte… V zásade je jedno, kam pôjdete, ale určite, nech je to verejné miesto (nie k nemu domov – robil by si nádeje na „veci“, na ktoré je momentálne dosť času!). Tiež sa vyhýbaj aktivitám, v ktorých nie si doma (načo sa zbytočne strápňovať).

ČO, AK ŤA ZAVEDIE DO PARTIE, STRETNETE KAMARÁTOV Najmä, ak sa vyberiete na prechádzku mestom je pravdepodobné, že stretnete aj jeho kamošov. V pohode sa zoznám, ak treba, zapoj sa do konverzácie.

AKO DLHO MÁ TRVAŤ RANDE? V  zásade je to na vás, ako dlho budete randiť, ale je fajn, ak to v rozumnom čase „utneš“. Nie nadarmo sa hovorí, že v najlepšom treba prestať. Môžeš sa vyhovoriť na mamu, ale nejaký svoj krúžok a pod.

TEEN GIRL´S RADA: Keď ťa uvidí, nezabudni na úsmev. Krásne vyzdobí tvoju tvár a jemu naznačí, že ho naozaj rada vidíš! A možno aj prelomí tie úvodné ľady…  🙂 Takžeee… hor sa do randenia. Ak máš chuť, napíš nám na e-mail redakcia.teengirls@gmail.com svoje skúsenosti s randením – romantické, prekvapivé i tie, ktoré sa skončili trapasom. My ich uverejníme a odmeníme malým darčekom!

Pre inšpiráciu, ako to rozhodne nemá dopadnúť pripájame skúsenosť našej čitateľky Mirky: „Dlho som bola tajne zamilovaná do jedného štvrtáka u nás na gympli. Nakoniec sme šli na rande a bol totálny trapas. Ja som sa snažila byť maxi sexi, takže som si požičala štekle od kamošky. Lenže má o číslo väčšiu nohu, takže sa mi každú chvíľu vyzúvali a ja som si po čase nepriala nič iné, len aby sme už skončili. Vlastne som si to vysnívané rande vôbec neužila… On to ale zobral celkom v pohode, keď sme sa lúčili, tak sa opýtal, či mám aj boty, v ktorých sa dá chodiť. Bolo by to celkom milé, keby sa to tým neskončilo. Priznávam – oplakala som to (a nie raz). Dlho som sa na vysoké topánky nevedela ani pozrieť. Na ďalšie rande som už šla v balerínkach. A dopadlo to nad očakávania…“ 🙂

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email