Príbeh od čitateľky: Šťastný lajk

Autor  |  0 Comments

Lenka je naša čitateľka, ktorá sa rozhodla prispieť do rubriky My Story svojim príbehom, ktorý nazvala Šťastný lajk. My jej ďakujeme za zaujímavý príspevok a veríme, že aj vám sa bude páčiť.

Užívala som si single chvíle a bola som celkom spokojná, že nemusím okrem seba riešiť vôbec nikoho. Víkendy som trávila s kamoškami a ani som nemyslela na to, že by som niekoho potrebovala, či chcela. Nehľadala som, ale rada som sa pozrela…. Večne sme niekoho preberali, takže sa tomu ani nedalo vyhnúť. A práve pri takej debate som si na jednej fotke všimla chalana, ktorý mi začal vŕtať v hlave. Ani neviem, prečo. Tak som sa trochu vypytovala, potom sme mu samozrejme prezreli profil…. a ja som bola stále zvedavejšia. Ale nechcela som sa nikam posúvať. Lenže kamoška jedného večera pozerala jeho fotky cez môj mobil. Zrazu som len počula:

„Hop.“

„Čo je? Aké hop? Čo si spravila?“ pýtala som sa hneď vyplašene.

Zahryzla si do pery a cez zuby sa priznala: „Lajkla som mu fotku.“

„Čo?“ Až ma zamrazilo. „To nemyslíš vážne?“

Videla, ako som zbledla, tak ma nenaťahovala: „Neboooj, nič som nelajkla.“

Vydýchla som si a bavili sme sa ďalej. Na druhý deň sme sa stretli a baby si zo mňa robili srandu, aká som bola vydesená. „Bavíte sa? Lebo ja ani nie. Ešte, že to bol iba fór.“ Snažila som sa ukončiť ich zábavu na môj účet.

Na to mi Laura hovorí: „No, nebola by som si taká istá.“

Schytila som telefón a začala som pátrať. „To snád nie. Moje nervy, ja ju…., ona to fakt  urobila! Teraz ako vyzerám?“

„Nestresuj, možno si to ani nevšimol.“ ukludňovali ma baby.

„Vám sa to povie.“ snažila som sa to nejako rozdýchať a dúfala som, že si to fakt nevšimol. Nič iné mi ani neostávalo.

Na druhý deň mi lajkol fotku on….a napísal mi. Tak to som fakt nečakala. Bol veľmi milý a vtipný. Pár dní sme si písali, stále sme sa mali, o čom baviť a potom sa ma spýtal, či by som sa nechcela stretnúť. Bol z iného okresu, tak sme si dohodli rande na ďalší víkend v sobotu a navrhol mi, že ma vyzdvihne doma. Ani by ma nenapadlo, že to naberie takýto spád.

V sobotu ráno som sa už nevedela dočkať večera. Čakalo ma však ešte jedno prekvapenie. Na stole bola papierová ruža s odkazom. „Mami, to čo je? Pre koho?“

„No pre mňa asi nie. Ráno som  ju našla v schránke, keď som šla pre poštu.“

„Krásne ráno a ešte krajší deň. Tvoj ctiteľ“ a na konci bol smajlík. „Wau. To je milé.“

Mama si samozrejme neodpustila poznámku: „S tými chalanmi sa odrazu vrece roztrhlo.“

Rozmýšľala som, kto by to mohol byť, ale nikto ma nenapadal. Vlastne možno jeden chalan zo školy. Taký vtipálek, čo sa stále motal okolo nás. Možno on neho. Alebo nejaký hanblivec, o ktorom ani neviem. Nech už to bol ktokoľvek, zlepšil mi náladu a zvýšil sebavedomie. A večer ma ešte čakalo rande. No lepšiu sobotu som si ani nemohla priať.

S večerom išla na mňa nervozita. Už som dlho nemala rande a chcela som vyzerať perfektne. Veď on je taký wau, tak nech pri ňom nevyzerám blbo. Už pol hodinu pred jeho príchodom som bola pripravená a čakala som pred oknom, kedy príde. Ledva som dýchala, aká som bola nervózna. Keď prišiel, rýchlo som sa skontrolovala v zrkadle, nahodila úsmev a vybehla z domu. Vyzeral úžasne. Otvoril mi dvere na aute, krásne sa na mňa usmieval, krásne voňal, bol úžasný. Nielenže vyzeral dobre, ale bol aj veľmi pozorný, milý a vtipný. Najviac ma však prekvapil až neskôr.

„Aký si mala deň?“ takúto otázku som už dlho nedostala.

„Super.“ povedala som nadšene a stručne som mu rozpovedala, čo som robila. Ružu som vynechala, lebo sa mi to nezdalo vhodné.

Nato sa ma spýtal: „A ruža sa ti páčila?“

Pristihla som sa, ako si v duchu vravím, zavri pusu. Videl moje prekvapenie, tak pokračoval: „Boli sme sa v noci s kamarátom previezť, aby som dnes nemusel hľadať, kde bývaš, on to tu pozná lepšie, tak ma napadlo, že ti nechám taký malý pozdrav.“

„Ale prečo si sa nepodpísal?“ zmohla som sa.

„Takto je to zaujímavejšie.“ a usmial sa.

„A kde si sa naučil robiť papierové ruže?“ bola som zvedavá.

„Sestra ma naučila.“ hrdo odpovedal.

Že kamoška nechtiac lajkla jeho fotku, ma už vôbec nemrzelo.

Foto: pixabay

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email