Šaty na stužkovú

Autor  |  0 Comments

Stužková slávnosť je významnou udalosťou, preto sa niet čo čudovať, že sa jej venuje toľká pozornosť. Každé dievča chce vyzerať fantasticky a tomu predchádza dlhotrvajúca príprava, ktorej hlavnou súčasťou je výber šiat. Práve od nich sa odvíja všetko ostatné. Už si našla tie svoje alebo stále hľadáš a snažíš sa naplniť vysnívané predstavy? Možno ti uľahčíme výber, ak budeš vedieť, aké sú módne trendy na tento rok.

Kvety

Kvety sú tento rok súčasťou mnohých módnych kúskov a neobišli ani spoločenské šaty. Kvetová potlač na sukni alebo na vrchnej časti šiat pôsobí zaujímavo a romanticky.

Dvojdielne šaty

Veľmi zaujímavou  možnosťou sú dvojdielne šaty, ktoré sa skladajú z topu a sukne. Extravagantnejšou verziou na tento rok je o čosi kratší top k sukni tak, aby bol odhalený kúsok bruška. Odhalenie je len mierne, čiže sa nepovažuje za nevhodné. Toto prevedenie vyzerá úžasne sviežo a mladistvo, avšak treba mať istú dávku odvahy a pekné bruško.

Sukňa

Skladané, dlhé a bohaté sukne v kombinácii s jednoduchým priliehavým topom vyzerajú super, honosne a sú in.  Ak je top zdobenejší, sukňa by mala byť z hladkého jednoduchého saténu. Ale môžeš zvoliť aj áčkový strih sukne alebo priliehavú sukňu v štýle morskej panny, či obľúbenú retro sukňu, pri ktorej však nezabúdaj, že dĺžka by mala byť po lýtka vzhľadom na spoločenskú udalosť.

Výsledkom môžu byť najrôznejšie variácie materiálov, strihov, či farieb. Môžeš si vyskladať vlastnú kombináciu podľa svojich predstáv. Ale pozor  – pri bohato zdobených topoch zabudni na výrazné náhrdelníky a náušnice. Zo šperkov v tomto prípade zvoľ skôr prstene.

TEEngirls TIP : Dlhá saténová sukňa a čipkovaný top.

Čipka

Čipkované šaty alebo len rukávy, dekolt, či iné detaily šiat, pôsobia vždy luxusne a elegantne. Čipka je jednoducho klasika, ktorou nič nepokazíš. Navyše v kombinácii s hladším materiálom pôsobí úžasne. Najkrajšia je vraj čierna a biela čipka a my s tým súhlasíme. Rovnako je však potrebné voliť skôr jemnejšie šperky.

Kamienky

Šaty zdobené kamienkami sú tu i tento rok a vyzerajú rovnako dobre. Z trblietavých kamienkov sú vytvorené rôzne mozaikové vzory lemujúce pás, dekolt alebo tvoriace iný detail na šatách. Odlesky kamienkov pôsobia magicky a zároveň slávnostne.

Holý chrbát

Šaty s lodičkovým výstrihom a celkom holým chrbtom alebo priesvitnou látkou so zdobením. Ak máš odvahu, prečo nie?

Popoluška

Ak zvolíš šaty v popoluškinom štýle s nadýchanou a bohatou sukňou, nič nepokazíš a budeš sa cítiť rozprávkovo.

Vieš o tom, že i šaty na jedno rameno sú späť? Táto asymetria ti dodá ženskosť a zaujímavosť.

Farba

Každá má svoju obľúbenú farbu a ty už určite vieš, ktorá ti pristane a ktorá naopak nepripadá do úvahy. Farbami tohto roka sú  pastelové prevedenie ružovej a modrej. Čierna je nesmrteľná, červená je vhodná na parket (skús so zelenými doplnkami) a trendy sú i modrá a telová. Pre túto sezónu sa odporúča aj tyrkysová a cyklámenová. Treba sa však riadiť hlavne svojím pocitom.

Nezabúdaj na to, že musíš dosiahnuť  súlad medzi šatami, účesom a šperkmi. K výstrihom sú vhodné výrazné náhrdelníky, masívne náušnice a výčes, hlavne v podobe hladkého drdolu, ale  v kurze sú i účesy z pletených vrkočov. K šatám bez výstrihu s doslova ukrytým dekoltom treba pochopiteľne voliť skôr šperky na rukách. Na záver topánky – na spoločenskú udalosť, akou je stužková, jednoznačne s uzavretou špičkou.

Zásada „menej je viac“ platí aj v tomto prípade. Navyše tvojou ozdobou je predsa mladosť.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email