Škorica pre krásnu pleť

Autor  |  0 Comments

Škorica sa nám spája predovšetkým so zimným obdobím, Vianocami, perníkmi a voňavým čajom. Jej aróma a skvelé účinky sa však nemusia využívať len v kuchyni. Perfektne pomôže aj na ceste k zdravej a čistej pleti, po ktorej túžia všetky teengirls.

Škorica pochádza zo Srí Lanky, ale jej účinky poznali aj v Indii, Číne, či starom Egypte, kde mala doslova cenu zlata. Dnes môžeš v obchodoch naraziť na dva druhy škorice, a to na:

Škoricu Cassia – je cenovo dostupnejšia a preto i najpoužívanejšia. Predáva sa prevažne mletá vo forme prášku, ktorá má silnejšiu arómu, ale jej kvalita sa označuje za nižšiu.

Cejlónskú škorica – je o čosi kvalitnejšia, ale i drahšia ako čínska škorica. Predáva sa skôr vo zvitkoch a jej chuť je sladšia, ale vôňa prchavejšia.

Škorica je využívaná nielen kvôli svojej chuti a prenikavej aróme, ale aj kvôli mnohým pozitívnym účinkom na zdravie :

  • Zohrieva organizmus
  • Znižuje hladinu cukru v krvi
  • Pomáha pri nachladnutiach, chrípke a pri ťažkostiach dýchacích ciest
  • Znižuje telesnú hmotnosť
  • Prečisťuje organizmus
  • Zlepšuje a podporuje trávenie
  • Upokojuje a pôsobí priaznivo na spánok a stres
  • Podporuje imunitu, čiže je vhodná aj ako prevencia
  • Prináša pokoj a pozitívnu energiu

Čo je však veľmi dôležité v prípade starostlivosti o pleť, má antibakteriálne účinky. Dokáže teda zabojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú vznik akné, zabraňuje upchávaniu pórov a hydratuje pokožku. Preto sa často využíva na prípravu pleťových masiek. Azda najpoužívanejšou kombináciou je škorica a med, ktoré majú spolu doslova zázračné účinky. Odporúča sa aplikácia raz za týždeň, tak neváhaj a skús si ju pripraviť a vyskúšať. O viditeľných výsledkoch sa hovorí už pri druhom použití.

Na škoricovo-medovú pleťovú masku potrebuješ:

3 lyžice medu a 1 lyžicu mletej škorice

Tieto dve ingrediencie dobre premiešaj, aby sa spojili a vznikla pasta vhodná na natieranie. Po aplikácii na pleť, nechaj masku pôsobiť približne 15-20 minút. Potom dôkladne opláchni. Ak chceš riešiť len konkrétny problém na tvári, môžeš potrieť priamo miesto, ktoré sa ti nepozdáva, a nechať masku pôsobiť aj počas celej noci.

TIP: Pred samotným nanášaním, najskôr otestuj svoju reakciu na škoricovo-medovú masku. Nanes pripravenú pastu na menšiu plochu pokožky a počkaj, ako tvoje telo zareaguje. Až potom aplikuj masku na celú tvár.

Pomocou škorice sa môžeš zbaviť aj šupiniek na suchej pokožke. Toto voňavé korenie zabezpečí  hebkosť a jemnosť pomocou pílingu, ktorý si ľahko pripravíš aj sama.

Na škoricový peeling potrebuješ:

3 PL cukru, 1 ČL mletej škorice a pár kvapiek oleja, aby vznikla hmota vhodnej konzistencie. Pred nanášaním si rozotri zmes v dlaniach, aby sa zohriala a potom krúživými pohybmi aplikuj na tvár.

Použitie je jednoduché, príprava nenáročná, tak prečo sa so škoricou nepokúsiť o krásnu pleť, po ktorej túžiš?

Foto: pixabay 

 

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email