Stratená romantika: 10 tipov ako ju znovuobjaviť

Autor  |  0 Comments

Narodeniny, meniny, Vianoce, Valentín, výročie… aj ty čakáš zakaždým romantické prekvapenie, ktoré stále neprichádza? A to i napriek tomu, že celoročne dávaš nenápadné tipy na romantické potešenie? Nezúfaj, aj naoko stratené prípady majú šancu. 

Každý človek má v sebe aspoň zrnko romantiky,  len ju dáva najavo možno iným spôsobom akoby by sme očakávali. Treba si však predovšetkým  uvedomiť, že romantika má výrazne odlišnú podobu od tej filmovej, ktorou sa ženy tak radi nechávajú unášať. Navyše je v každom vzťahu iná a časom hlavne pri dlhodobejších vzťahoch, sa môže akosi vytratiť. Treba ju len znovu nájsť. A ktorý mesiac je lepší na romantiku, ak nie máj?

Večera pri sviečkach s milovanou osobu alebo prechádzka po pláži v žiari zapadajúceho slnka patria k častým romantickým predstavám, po ktorých aspoň raz v živote zatúžila azda každá z nás. Škoda len, že väčšina zástupcov opačného pohlavia sa s touto predstavou nestotožňuje. Pre nich je to skôr trápne klišé z filmového plátna. Neznamená to však, že by nemilovali, len sú proste iní. Svoju lásku dávajú najavo svojským spôsobom. Každý človek je jedinečnou osobnosťou s vlastnými predstavami. A rovnako aj každý vzťah je osobitý a výnimočný s vlastnou romantikou a predstavami o nej od drobností až po veľké gestá. Pre niekoho sú symbolom romantiky hviezdy, srdiečka alebo  básničky, pre iného sú znakom nevkusu a gýču. Predstavy, túžby a následne i prejavy lásky vychádzajú z povahy a osobnosti človeka. Nemôžete žiadať od partnera spievanie pod oknom alebo skladanie básničiek, ak na to nie je „stavaný“. Nátlak nič nevyrieši, radšej si spomeňte na vaše spoznávanie, vtedy určite i váš „stratený prípad“ zvládol nejakú tú drobnú romantiku. A práve tá dáva vzťahu tie čarovné a výnimočné chvíle, preto je taká dôležitá. Je prejavom vzájomnej lásky a neoddeliteľnou súčasťou vzťahu. Ale rovnako ako o vzťah, aj o romantiku v ňom sa treba starať. Ako?

TIPY ako vrátiť romantiku do vzťahu

1 Zoskočte z oblakov – to, čo sa deje vo filmoch je síce krásne, ale v realite sa deje len výnimočne (ak vôbec). Vzdajte sa priveľkých romantických očakávaní.

2 Správy a správičky – aj vy ste si kedysi intenzívne posielali zamilované správy? Tak tento krásny zvyk znovu zaveďte, určite milo prekvapí obe strany.

3 Prechádzky – ruka v ruke na čerstvom vzduchu s možnosťou na nerušený rozhovor

4 Večera – nemusíte ísť vždy len na večeru do reštaurácie, pokojne si ju vychutnajte  v pohodlí  domova. Stačí zapáliť pár sviečok, niečo drobné uvariť alebo objednať, ale hlavne vypnúť televízor, telefón….

5 Spoločenský život – zájdite opäť do kina alebo divadla, vymyslite si spoločný program vo dvojici alebo s priateľmi a zabavte sa.

6 Spoločný relax  – či už budete len tak polihovať pred telkou alebo si vymyslíte iné aktivity, necháme na vás, jednoducho relaxujte spoločne

7 Prejavy lásky– kedy ste si naposledy povedali „ľúbim ťa, chýbaš mi, teším sa na teba“ alebo ste sa len tak objali? Nezabúdajte si prejavovať city.

8 Darčeky a prekvapenia – drobnosti alebo malé prekvapenia, ktorými dáte najavo, že na svojho partnera myslíte a nemusí ísť len o materiálne veci

9 Kvety – ak ho fakt nenapadne kúpiť kvety, tak si ich kúp sama a nechaj mu ich na očiach,  nech mu to vŕta v hlave….

10 Nesiliť, prípadne vymeniť – ak sa nechytá na nič a ani sa nesnaží, tak možno nie je ten pravý (aj to môže byť cesta k romantike)

Skúste, veď romantika nemusí byť len o tých veľkých gestách a šokujúcich prekvapeniach ako ich poznáme z filmov pre dámy. Jej čaro je práve v tých drobných prejavoch lásky, ktoré vzťah spríjemnia a vdýchnu mu nový život. Faktom však ostáva, že tak, ako na vzťah i na romantiku sú potrební dvaja…..

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email