Brušný tanec: Cesta k peknému brušku

Autor  |  0 Comments

Ak nie si ten správny typ pre fitnes, aerobic, posilňovanie, beh a podobné športové aktivity, skús prirodzenejší ženský pohyb v podobe brušného tanca, ktorý rozhýbe celé telo. Vďaka svojim priaznivým účinkom je stále obľúbenejším a žiadanejším aj u nás. Navyše je výborným nástrojom nielen na spevnenie bruška, ale i zvýšenie sebavedomia.  

Brušný tanec je jedným z najstarších tancov sveta. V súčasnosti je vyhľadávanou alternatívou pohybu, a to hlavne pre svoje účinky pri formovaní tela a pre pozitívny vplyv na zdravie i psychiku. Stal sa účinným a veľmi obľúbeným cvičením, zábavou, ale aj relaxom. Brušný tanec je založený na pohyboch všetkých častí tela. Jeho základom je kombinácia vĺn a krúživých pohybov s výraznými energickými akcentmi a rýchlymi pohybmi, ktoré rozkmitajú boky či bruško. Kombinujú sa do rôznych variácií.Vďaka nim pôsobí brušný tanec veľmi žensky. Zároveň sa postupne formuje postava, z čoho vyplýva dobrý pocit z vlastného tela. Ak máš problémy s nízkym sebavedomím, brušné tance ti  môžu pomôcť pri jeho zvyšovaní.

Brušný tanec je určený predovšetkým ženám. Vek ani váha nepredstavujú  žiadne obmedzenia. Nevyžaduje mimoriadne tanečné schopnosti, špeciálnu kondíciu, ani tanečného partnera. Pohyby brušného tanca sú vlastne prirodzenými pohybmi ženského tela, ktorými vyjadrujú svoje pocity. V popredí je vyjadrovanie ženskosti, temperamentu a individuality. Aj preto je brušný tanec v podaní každej ženy iný, niečím výnimočný a jedinečný. Je vhodný pre ženy, ktorým chýba pohyb, pretože tento tanec dáva možnosť uvoľniť a rozhýbať telo. Navyše ponúka skvelú tajomnú až exotickú atmosféru.

Brušný tanec:

  • rozhýbe a formuje celé telo
  • reguluje telesnú hmotnosť
  • zlepšuje ohybnosť
  • spevňuje svalstvo –  chrbtové, panvové, brušné , sedacie
  • podporuje správne držanie tela
  • poskytuje oddych a relax
  • uvoľňuje napätie a bloky,
  • dodáva energiu a dobrú náladu
  • dáva žene možnosť lepšie si uvedomiť svoje telo, krásu a pôvab.

Brušným tancom sa pripisuje pozitívny vplyv na zdravotný stav. Môžu napríklad znižovať menštruačné bolesti, či tráviace problémy alebo pomáhať pri bolestiach chrbtice, zlepšovať pohyblivosť, a iné.

Príjemným bonusom  pre ženskú dušu v rámci hodín brušného tanca je určite oblečenie – farebné a trblietavé doplnky ako sú napríklad „štrngajúce“ šatky vždy potešia.

Ak si nie si celkom istá, či je brušný tanec pre teba ten správny spôsob relaxu a chceš si ho najprv vyskúšať, využi jednorazový vstup na hodinu brušného tanca, ktorého cena sa pohybuje cca do 10,- Eur. Cena samotných kurzov sa líši v závislosti od dĺžky a rozsahu trvania. Niektoré školy ponúkajú mesačné kurzy, iné dvoj, až trojmesačné, zložené z niekoľkých lekcií, pričom jedna lekcia trvá 60 až 90 minút. Môžete si teda vybrať z viacerých možností. Ceny kurzov sa pohybujú približne od 25 do 40,- eur za kurz.

Brušné tance síce nie sú typom cvičenia, pri ktorom sa prudko klesá na váhe. Sú však možnosťou pre úspešné formovanie tela, relax a zábavu. Vďaka svojim pozitívnym vplyvom prispievajú k celkovej pohode, ale aj podpore ženskosti a sebavedomia. Brušné tance môžu byť tou správnou voľbou, ktorá ťa udrží fit.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email