Tipy na veľkonočnú výzdobu

Autor  |  0 Comments

Už ste doma pripravení na Veľkú noc alebo vás to ešte len čaká? Ak patríte k skupine, ktorá zachováva tradície, prinášame pár tipov na veľkonočnú výzdobu pre spríjemnenie sviatočných dní.

Veľká noc sa už ani  zďaleka neslávi tak, ako kedysi. Napriek tomu ostáva i naďalej pre mnohých obľúbeným sviatkom v roku. Základom výzdoby je zaobstarať si neodmysliteľné symboly Veľkej noci, či už pohodlnou kúpou alebo vlastnou tvorbou a už ich len jednoducho naaranžovať.

Medzi symboly, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci, rozhodne patria:

 – vajíčka (ako symbol života a plodnosti), zajačiky, kuriatka, ovečky, prvé jarné kvety a kvitnúce konáre stromov, prútené korbáče alebo obilie v miskách…..

Ak sa rozhodneš pre vlastnú dekoratívnu tvorbu:

  • ušetríš, pretože potrebný materiál na výrobu domácich dekorácií je nenáročný a väčšinou sa nájde v každej domácnosti (napr. tvrdý, papier, farebný, lepidlo, fixky, špajle, …..),
  • vytvoríš výzdobu, ktorá je originálna,
  • priložíš ruku k dielu v rámci veľkonočných príprav.

Ako na to?

Kraslice – vyfúknuté vajíčka môžeš maľovať rôznymi spôsobmi, rôznymi farbami alebo fixkami, či dokonca lakmi na nechty. Obľúbenou metódou je aj oblepovanie, napr. kúskami farebného papiera alebo bavlnkami, či veľkonočnými samolepkami…,  fantázii sa medze nekladú a tu sú naše tipy:

https://www.youtube.com/watch?v=HYbeqiu8gtc

https://www.youtube.com/watch?v=FdjmJnnUqLU

Vajíčka na špajdli – vyzdobené vajíčka môžeš povešať na vetvičky vo vázach alebo ich ponapichovať na špajdli do kvetináčov a dodať tak izbovým kvetom veľkonočnú atmosféru

TEENgirls TIP: Naplň vajíčkami prútené košíky, misky a vydaj sa do prírody na zelené vetvičky.

Výzdoba okien  – obrázky zajačikov, kuriatok či vajíčok nakresli, povystrihuj, nalep na okná a papierovú výzdobu máš na svete

Origami – jednoduché a zábavné origami si môžeš vytvoriť aj sama, poskladaj si jednoduché papierové zvieratká napr. podľa nasledujúcich návodov:

https://www.youtube.com/watch?v=QkQTJwOMKV8

https://www.youtube.com/watch?v=2A7exMoVMws

Veľkonočný veniec – často krát je práve v jednoduchosti tá najväčšia krása. Ak si zoženieš prútený veniec, ktorý je možné kúpiť približne za 2 €, stačí ho ozdobiť pestrofarebnou stužkou a pridať pár vajíčok na šnúrke.

Páči sa ti článok? Zdielaj ho ďalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email